1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

תיעוד מהקור של ניו יורק: אלפים חגגו בחתונת סאטמר

בקור של חמש מעלות מתחת לאפס, חגגו אלפי חסידים ואורחים מרחבי העולם בחתונת נכדת האדמו"ר מסאטמר, שנערכה לראשונה בשכונת בורו-פארק והסתיימה בשעות הקטנות של הלילה. תיעוד ענק
משה ויסברג, י"ג טבת תשע"ז 11/01/2017 12:58

_imagebank_orig_orig_F9F55A46D7034D02BFBAFA9102D9ED83.jpg

אלפי חסידים פיזזו עד השעות הקטנות בלילה שבין שני לשלישי בשמחת בית סאטמר, שנערכה לראשונה בשכונת בורו פארק, בניגוד לשמחות הקודמות שהתקיימו בוויליאמסבורג.

חתונת נכדת האדמו"ר, בת לבנו הרה"צ אב"ד סיגעט, החלה בבית המדרש הגדול של חסידי סאטמר, בקבלת הפנים בהשתתפות רבנים ואדמו"רים. בעדי כתובה התכבדו הנגיד ר' בערי ווייס מלוס אנג'לס ור' לייבל פרידמן ראש הקהל של סאטמר בבורו פארק. כלעדי קידושין שימשו הגאון רבי יצחק כץ רב דקהל יראים בפריז צרפת, והנגיד מלונדון ר' אליש אנגלנדר.

מעמד החופה נערך ברחוב הסמוך לבית המדרש. למרות הקור, כמה מעלות מתחת לאפס, השתתפו בו אלפי מבוגרים לצד ילדי התלמוד תורה של החסידות בבורו פארק. סעודת החתונה נערכה באולם 'המילטן פלאז'ה' בפאתי בורו פארק, כשרגע השיא נרשם עם כניסת האדמו"ר מסאטמר לשמחה ולריקוד המצווה טאנץ.

'בחדרי חרדים' עם תיעוד מהשמחה הגדולה.

צילומים: אברומי בלום ואחים לענטשעווסקי


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מאמינים לאריז"ל שקבע מפורש דווקא את יום ה' באייר ודווקא בשנת ה.תשח. ודווקא ברובם חילונים. לראשית צמיחת גאולתינו. ולא מאמינים סטמר. לא שנא ארונים  (ל”ת)


  • איפה כתב כן האריז"ל ? (ל”ת)


  • גם אדונינו הגר"א ז"ל ביקש מתלמידיו העולים לציון. להשתדל להכנס לארץ ישראל, דווקא ביום ה' באייר. כי הוא הוא יום ראשית צמיחת גאולתינו..... 

   צדיקי האמת. לא מפספסים...מי בז ליום קטנות.........

 2. חבורת חסידים שוטים  

  ביבי

 3. במילה אחת: וואו!  (ל”ת)

  שרולי

;