1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

מאבק השלטים • רגע לפני בג"צ; גור-ערד בשלט ענק: 'מודים לה' על מדינת ישראל'

רגע לפני הדיון בבג"צ על השלטים שהציבו בערד, חסידי גור בעיר הדרומית הפתיעו את תושבי העיר והרימו שלט ענק על אחד הבניינים בו הם מודים לקב"ה על מדינת ישראל • במקביל, בית המשפט עשה סוף ל"מאבק השלטים" • כל הפרטים
אלי שלזינגרי"ז טבת תשע"ז 15/01/2017 17:04

בחדרי חרדים בחדרי חרדים

מאבק השלטים בערד, פרסום ראשון: שופט בית משפט העליון מני מזוז, החליט לדחות את בקשת חסידי גור בערד שלא להסיר את השלטים שתלו על מבנים בעיר וחייב אותם בתשלום הוצאות משפטיות לעירייה בסך 2,500 ש"ח.

כפי שדווח בהרחבה ב'בחדרי חרדים', על רקע המאבקים של חסידי גור בערד לבין ראש העיר, העירייה הורתה להסיר שלטים בעלי אופי דתי כדוגמת "בערד אוכלים כשר" ו"ילדי ערד חובשים כיפה" שתלו החסידים תושבי העיר. בעקבות כך, פנו התושבים ו"התנועה למלחמה באנטישמיות" לבית המשפט על מנת שזה יתיר את תליית השלטים.

בדיון שנערך בבית המשפט, טענו חסידי גור כי מדובר בשלטים בעלי אופי פוליטי וכי בהיעדר רשתות חברתיות - השיח מתנהל על גבי שלטים. השופטת רות אבידע מבית משפט המחוזי בבאר שבע אמרה כי מדובר בטענה "השובה את הלב, ואודה כי ההתלבטות אם ניתן לאמצה לא הייתה קלה", אך הורתה על הסרת השלטים.

עו"ד צבי רוזנטל, המייצג את קהילת גור בערד, הגיש לבית משפט העליון ערעור על החלטת השופטת וביקש לבטל את החלטתה. השופט מני מזוז קיבל הורה על עיכוב ביצוע הסרת השלטים והורה כי על עיריית ערד להגיש תשובה לטענות שם טענו כי למערערים לא ייגרם כל נזק מדחיית בקשתם, שכן ככל שיתקבל ערעורם הם יוכלו לתלות את השלטים מחדש.

"לא ראיתי מקום להיעתר לבקשה לעיכוב ביצוע" החליט היום השופט מני מזוז, ודחה את הבקשה תוך שהוא מחייב את המערערים, התנועה למלחמה באנטישמיות, מאיר ערערא וישראל שלסר לשלם את הוצאות המשפט של עיריית ערד. עוד הוסיף כי על פי החלטת בית משפט המחוזי מיום ראשון הבא תהיה העירייה רשאית להסיר את השלטים.

"מבלי להרחיב יתר על המידה לגבי הפרשנות הראויה לחריג הקבוע בחוק העזר העירוני, דומה,] על פני הדברים, כי אופיין של הכרזות שתלו אנשי קהילת חסידות גור ונסיבות תלייתן - לא עולים בקנה אחד עם הרציונל בבסיס החריג" כתב השופט מזוז בהחלטתו.

גורם בחסידות גור מסר ל'בחדרי חרדים', כי לאור דבריו הברורים של בית המשפט כי שלטי מחאה צריכים להיות בעלי אופי פוליטי, "הרי שהשלטים החדשים שייתלו כבר השבוע, יהיו שלטים בעלי אופי פוליטי - שלטי מחאה שלטים אשר יגלו לציבור כולו מה קורה בערד, מי גונב את כספי העיריה, מי שם ידו בכספי ציבור ומי מתעלל בילדי ערד".

רגע לפני הדיון בבג"צ הפתיעו החסידים את התושבים בעיר ותלו שלט ענק על אחד הבניינים בו הם מודים לקב"ה על מדינת ישראל. בשלט נכתב: "מודים לך השם אלוקינו בכל יום ויום, ולא רק ביום העצמאות, שנתת לנו את מדינת ישראל".

ל"בחדרי חרדים" נודע כי השלט הוסר, עוד קודם החלטת בית המשפט, על ידי המשטרה, לבקשת העירייה. דובר העירייה מסר ל'בחדרי חרדים' כי הצו על תנאי שניתן, מחייב את שני הצדדים, את העירייה שלא להסיר את השלטים החדשים ואת חסידי גור שלא לתלות שלטים חדשים ועל כן השלט החדש הוסר באופן מיידי.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אכן עליהם להודות יום יום שיש להם את מי לסחוט עוד ועוד  (ל”ת)

  אלימלך

  • אידיוט (ל”ת)

   שירה

 2. כשיש מלחמה מצד אחד כך תהיה מלחמה מהצד הנגדי  

  יפה יוסף

 3. גור נשלחים על ידי ניסן  

  חיים ישראל

 4. ב"ה הבניין שלי נקי. אין געררעס' ואין.................  (ל”ת)


 5. מלכות בית דוד קום תקום מחדש וזרע בן יישי יטיל חיתתו בעמי הארצות והגויים  (ל”ת)

  עבד ה׳

 6. עו"ד ליים שימן התותח!!!  (ל”ת)

  משה

 7. אין מצווה להראות את התנהגותינו הנלוזה לעין כל. ובכל מקומות מושבוסינו ....  (ל”ת)

  ארבעה חילוקי כפרה

 8. זרע בן ישי יכון וה׳ יתברך יחדש ימינו כקדם. הקב״ה ישמיד ויהרוס ארצות עובדי אלילים ועבודה זרה , הגלובוס ישנה את פניו לתמיד  


 9. האדמור הבית ישראל כותב במכתב משנת תשח שז אתחלתא דגאולה  (ל”ת)

  יעקב

 10. קטנוניים ורשעים. רק לחשוב על חילונים שיישמו שיטות אלו בבני ברק או ברובע ז באשדוד  (ל”ת)

  גערער קוגל

  • הם אנושיים. אין מצב. (ל”ת)


 11. פתאום מתחיל ליפול לי האסימון. למה לא רוצים אותנו ב...וממש לא ב....  (ל”ת)


 12. חבורת צבועים . כי הכסף יענה את הכול  (ל”ת)

  חיים דרוק

 13. לא נעים לי אבל אני מתחיל להבין את בג"צ  (ל”ת)


 14. כל שרוח הבריות נוחה הימנו בידוע שרוח המקום נוחה הימנו. וכל שאין רוח הבריות נוחה הימנו. בידוע ש..............  (ל”ת)

  והוא רחום.

 15. מצווה גדולה לגנוב מהפריץ ולהודות לה'  (ל”ת)

  פולני נוכל

 16. כל מעשה של גור - נכלול חדש. בזיון לבית פשיסחא וקוצק.  (ל”ת)


  • תמשיכו.. בזמן שאתם מקשקשים פה. גור מקימה עוד ישיבה ומפעל חסד לעם ישראל (ל”ת)

   לוטבק

 17. צבועים  

  שוקיי

 18. בקיצורי הגורים האלו הם ציונים  (ל”ת)


 19. כסף  


 20. שימן התותח.. מפרק  (ל”ת)

  חיים

 21. וואס טיט מען נישט פאר פרנוסע  

  בן ציון

;