1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

גפני זועם על עיריית מעלה אדומים: "אמרו לחרדים להסתלק מהעיר"

בית ספר חרדי במעלה אדומים חטף תגובה גזענית ומקוממת מבכיר בעירייה, לאחר ניסיונות חוזרים ונשנים לזכות להקצאה עבור החרדים בעיר; יו"ר ועדת הכספים ח"כ גפני שיגר מכתב זועם לראש העיר בני כשריאל - עם רמז עבה • העיריה: "האמירה המיוחסת מעולם לא נאמרה; אנו מתייחסים אל ביה"ס כאל מוסד מן המניין" • כל הפרטים
יעקב גרודקה, כ"ד טבת תשע"ז 22/01/2017 10:02

משה גפני, יונתן זינדל פלאש90 משה גפני, יונתן זינדל פלאש90

על רקע המאבק על סיפוח מעלה אדומים, מקרה חמור נגד חרדים בעיר: יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני שיגר מכתב זועם לראש עיריית מעלה אדומים בני כשריאל שבו הוא מוחה בפניו על דברים שאמר בכיר בעירייה למנהלי התלמוד תורה בעיר. לדבריהם, לאחר שהם ביקשו סיוע למוסדות החרדים, אמר להם מנהל מחלקת החינוך שיסתלקו ממעלה אדומים ויעברו לירושלים.

גפני כותב בתחילת מכתבו: "פנו אלי מהתלמוד תורה ובית הספר החרדי במעלה אדומים המונה 120 תלמידים כ"י ומצויים במצוקה פיזית קשה, פניותיהם למנהל מחלקת החינוך בעירייה מר דוד שרת נענו באמירה שיסתלקו ממעלה אדומים וזאת הוראה מגבוה שלא לתת ביסוס לחרדים ושילכו לשכונות שלהם בירושלים".

לדבריו, "גם בבית הספר התורני אשר פניתי אליך בעבר והבטחת לי כי תסייע להם, לא נעשה דבר ומצבו הפיזי של המבנה מחפיר". לסיום כתב יו"ר ועדת הכספים כי "היהדות החרדית הינה חלק מהאוכלוסייה של מעלה אדומים, ובאם אינכם מעוניינים בנו ואתם מבקשים שנעזוב, נא אמרו זאת באופן מסודר ולא לעשות מעשי זמרי ולבקש שכר כפנחס".

כאמור, הדברים מגיעים על רקע המאבק לסיפוח מעלה אדומים ובזמן שראש העיר כשריאל מפגין מול לשכת ראש הממשלה. דבריו של גפני משדרים איום בלתי מרומז, "אל תעשו מעשי זמרי ותבקשו שכר כפנחס", או במילים אחרות - אל תפנו עורף לחרדים ומחר תבקשו את ההצבעה שלנו על סיפוח עירכם.

במכתב ששיגרו לגפני נציגי ועד הורי המוסד החרדי בעיר הכולל גני ילדים, תלמוד תורה ובית ספר, הם מגוללים את הפרטים המלאים על המקרה החמור: "מתחילת שנת הלימודים ועד עתה אנו במגעים להקצות שטח, בתחילת השנה אמר לנו מנהל מחלקת החינוך בעירייה מר דוד שרת שאין מקום פנוי, וכשהוכחנו לו שיש כמה וכמה מבנים המיועדים לגן ריקים ברחבי העיר, הוא השיב: שנסתלק, ושיש הוראה מלמעלה לא לתת ביסוס לחרדים בעיר כדי שילכו מהעיר. וזה לשונו: "אין לכם מקום כאן לכו לשכונות שלכם בירושלים", וגם השבוע אמר לנו מנהל מחלקת החינוך – "יש לי הוראה מגובה לא לתת לכם שום דבר".

מעיריית מעלה אדומים נמסר ל"בחדרי חרדים": "האמירה המיוחסת למנהל אגף החינוך, דוד שרת, היא אמירה שקרית ונבזית. מעולם לא נאמרה על ידו.

"לגופו של עניין" אומרים בעירייה, "ביה"ס נמצא במבנה ישן אשר בשנה שעברה תוקנה בו הצנרת בסכום של 60,000 ש"ח על ידי הרשות המקומית, ובשנה זו הוגשה בקשה למשרד החינוך לשיפוץ וחידוש 4 מבנים ישנים ובניהם ביה"ס תורני רמות".

"על אף שביה"ס הינו מוסד מוכר שאינו רשמי, ועל כן הרשות אינה מקבלת תקציבים עבורו ישירות ממשרד החינוך, אנו מתייחסים אליו כאל ביה"ס מן המניין. כך היה וכך ימשיך להיות" אומרים בעירייה לסיום.

המכתבים לגפני, ומגפני לראש העיר
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. גפני כשרודפים יום יום מקדשי ש"ש המתגייסים ע"י כת מטונף סיקריק הארור אתם שותקים, איזה צעקות תשמיע כשיחליטו במקום חילוני לצעוק חרדון לחרדי העו  (ל”ת)

  בושה וחרפה

  • נראה לי שבקרית ספר. מקבלים אחרים בשמחה... ונותנים להם את כל זכיותיהם. על החילונים ללמוד יושר והתנהלות אנושית, מהליטוואקס' דייקא............ (ל”ת)

   איכס' צביעות......

  • איך גפני לא מתבייש להוציא את האף החוצה,עם הסיפורים שיש עליו (ל”ת)


  • וכי מי רוצה שכנים עניים נבערים ואלימים ? (ל”ת)


  • וכי מי רוצה שכנים עניים נבערים ואלימים ? (ל”ת)


 2. מבנים ומצוקה פיזית הם דברים חשובים שצריך לטפל בהם  

  לא אצביע יותר ג' בלי נדר

  • צה"ל : שמחה של מצווה. (ל”ת)


  • תתפוצץ!!! 


 3. כאשר הגדילים הליטאים שותקים על ערד..........  

  צחי

 4. מהנדסים יצאו משם ? שמא רופאים ? אולי מדענים בכירים. או בעיקר נטל ושנור שנור ונטל ?  (ל”ת)


 5. זועם מתי שנוח לג'אנדה שלו, ואינו זועם כשקיצונים מצאצאי דור המבול מתנפלים על חיילים, בבחירות הבאות תבקש מהפלוגי שיצביעו עבורך  (ל”ת)


 6. לא סבל את הכוחניות של גפני  


 7. איזה חוצפה וגסות רוח של עיריית מעלה אדומים, ממש מגעיל, לא למדנו כלום מחורבן בית שני שנחרב על רקע של שנאת חינם??  (ל”ת)


  • אתה ודאי מתכוון ל"אהבה" של החרדים? מחבלים, הפלג (ל”ת)

   פוניביג..

  • הדברים שנאמרו לגפני שקריים ולא מדוייקים בעליל. חבל שגפני לא בדק לפני שהגיב. מאכזב. כל דבר שנכתב בכתבה זו הינו לשון הרע. (ל”ת)


  • קשוט עצמך 

   מוישה

 8. שילמדו התנהגות טובה מהחרדים. מקבלים כידוע בסבר פנים יפות. את הספררדים. את העובדים. את החילונים. תלמדו מדות טובות מגפני וחבריו........  (ל”ת)


  • מקבלים בסבר פנים יפהפיות בת"ת ובסימנר בן בנו של דודה המחזיקה אייפון, וכו' וכו' וכו' (ל”ת)


 9. אין על גפני בעולם!!! פשוט תותח!  

  הרב

  • הצחקתני 

   זאבי

 10. לא רוצה תושבים שלא משלמים ארנונה, חיים בשחור, מבזים חיילים  (ל”ת)

  ואני אממן אותם

 11. הלוא כל הארץ לפניכם מלאה ערים חרדיות.  

  שריר

 12. ח״כ סבטלובה עובדת ברדיו רוסיה ובחסות פוטין. מליון וחצי ערלים כופרים פוגעים בקודשי ישראל ובביטחון המדינה  (ל”ת)


 13. ח״כ סבטלובה עובדת ברדיו רוסיה ובחסות פוטין. מליון וחצי ערלים כופרים פוגעים בקודשי ישראל ובביטחון המדינה  (ל”ת)


 14. צריך לייקר את... כנסו.  

  יצחק יצחקיאן

 15. הרב גפני  

  זאבי

 16. לא רוצים שיתנכלו לחיילים  

  אהרן

 17. מאמר נוקב מאת אב"ד מעלה אדומים הרב אברהם דויטש שליט"א  


;