1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

ניחום נתניהו בבעלזא:'בחדרי' עם התמליל המלא

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע הערב, ביום האחרון לשבעה על פטירת אמו של האדמו"ר מבעלזא, לביקור תנחומים במעון האדמו"ר. "בחדרי חרדים" עם תמליל השיחה בין הרבי לראש הממשלה
משה ויסברג, כ"ד טבת תשע"ז 22/01/2017 20:49

נתניהו והאדמו"ר מבעלזא נתניהו והאדמו"ר מבעלזא (קובי גדעון, לע"מ) צילום: קובי גדעון, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע הערב (ראשון), ביום האחרון לשבעה על פטירת אמו של האדמו"ר מבעלזא, לביקור תנחומים במעון האדמו"ר. "בחדרי חרדים" עם תמליל השיחה בין הרבי לראש הממשלה. השיחה שהיתה לבבית מאוד עסקה גם במשפחתו ובשורשיו של נתניהו.

בשיחתו הודה ראש הממשלה על התמיכה שהוא זוכה מנציגו בכנסת, ח"כ ישראל אייכלר, ששהה במקום, והנציגים החרדים הנוספים בכנסת. האדמו"ר הגיב: "אמרתי לרב אייכלר ששנים רבות לא היה ראש ממשלה שידע לעמוד כך מול העולם. צריך לדעת שהכל משמים".

נתניהו השיב: "היה לנו נס גדול שעברנו תקופה קשה בארה"ב. עכשיו נבחר נשיא שצריך להתפלל שיהיה טוב ליהודים ולישראל".

בתשובה לשאלת הרבי, נתניהו פירט בפני האדמו"ר את הסכנה הגדולה בפניה ניצבה ישראל מול האיראנים, ועל המשימה הקשה לצאת לקונגרס ולהזהיר את העולם כולו מפני הסכנה האיראנית שהיא סכנה לא רק לישראל אלא לעולם כולו.

"כולם היו נגד זה, כולל ידידים, שהזהירו אותי לא לדבר בפני הקונגרס, אבל הצלחנו לשכנע את העולם כולו בסכנה הזו. זה לא היה קל אבל עשינו את המקסימום" אמר נתניהו, וסיפר שהוא עומד לשוחח עם נשיא ארצות הברית, גם על הסכנה הזו.

ראש הממשלה סיפר על השיעור בפרשת השבוע שהוא מקפיד עליו עם משפחתו וזה מה שנותן לו כוח לעמוד מול כל הקשיים והאתגרים העומדים בפנינו. "בלי אמונה לא הייתי יכול לעמוד מול כל העולם" אמר נתניהו. במהלך השיחה אוזכר גם ספר שכתב אביה של שרה נתניהו, הפרופסור שמואל בן ארצי (שנולד בעיירה בילגורייא). כך גם הזכיר את אשתו שרה לברכה.

האדמו"ר מבעלזא בירך את נתניהו שיצליח להנהיג את המדינה על מי מנוחות ושלא יהיה פילוג בעם ישראל ו"איש לא יוכל להרע לכם". כפי שרגיל נתניהו בפגישותיו עם חרדים הזכיר גם הפעם את שיעורו הקבוע בתנ"ך.

מקורבים שנכחו במקום מספרים ל'בחדרי חרדים' כי ראש הממשלה התרגש וסיפר לאדמו"ר כי הוא לומד מידי שבת פרשת שבוע. האדמו"ר התעניין האם נתניהו עשה את המירב בנושא עם איראן. ראש הממשלה ענה בהומור ש"להשיג שני שליש בקונגרס זה קשה, בארץ גם את זה אין לי".

האדמו"ר שלף את ספרו של שמואל בן ארצי ז"ל, חמיו של ראש הממשלה, שכתב על נובהרדוק. ראש הממשלה התעניין האם הרבי קרא והרבי השיב: "מה שצריך קראתי".

נתניהו עם הרבי והספר
נתניהו עם הרבי והספר

.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. היידה ביבי, חיכה ליום האחרון, כדי שאייכלר לא יפסיד את התמונה המשותפת  (ל”ת)

  בעלזער

 2. הסבר  

  מעריץ

  • הייתי מעדיף סיפורים על גדלותו בתורה (ל”ת)

   קין גרויסע ת"ח איז ער נישט

 3. חיזוק למעריץ  

  אמין

 4. כבוד מדומה  

  גבי

 5. יפה עשה נתניהו שבא לנחם ולחזק אבל מדוכא.  (ל”ת)

  צבי

 6. אדמור  

  דבורה

;