1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

היכונו לסערה: שבת חורפית בדרך • התחזית

בסוף השבוע יפקוד את ישראל מזג אוויר חורפי, עם שלג בצפון, גשם ברחבי הארץ ושיטפונות במקומות המועדים • התחזית המלאה לסוף השבוע
אלי שלזינגר, כ"ו טבת תשע"ז 24/01/2017 21:07

(אדי ישראל, פלאש 90) (אדי ישראל, פלאש 90)

לאחר ימים רבים עם מזג אוויר קיצי וטמפרטורות סבירות, בסוף השבוע הקרוב יפקוד את ישראל מזג אוויר חורפי במיוחד, עם שלג באזור הצפון, גשמים, רוחות ושיטפונות.

יום שישי: גשם מלווה בסופות רעמים מצפון הארץ ועד צפון הנגב. במרכז הנגב צפוי גשם מקומי. קיים חשש משיטפונות בנחלי המזרח וצפון הנגב והצפות במקומות המועדים. ינשבו רוחות דרום מערביות עד מערביות חזקות בעוצמה של 40-70 קמ"ש.

בלילה צפוי שלג בפסגות הגבוהות של הרי הגליל וצפון רמת הגולן, והוא עשוי להיערם לשכבה של מספר ס"מ מעל גובה של 800 מטרים. בפסגות מעל 1,000 מטרים תתכן היערמות משמעותית יותר. בשבת לקראת בוקר יתכן שלג מעורב בגשם בפסגות הגבוהות של הרי המרכז, אך לא צפויה היערמות.

יום שבת: גשם יוסיף לרדת מדי פעם מהצפון ועד הנגב, אולם במהלך היום עוצמתו תיחלש בהדרגה. עדיין קיים חשש לשיטפונות בנחלי המזרח וצפון הנגב. הרוחות יחלשו בהדרגה ויגיעו לעוצמה של 30-50 קמ"ש.

בהרי הצפון מעל 800 מטרים יוסיף לרדת שלג לסירוגין, אולם עוצמתו תיחלש משמעותית במהלך היום, והוא צפוי להיפסק לחלוטין לקראת ערב. בפסגות הגבוהות של הרי המרכז יתכן בשעות הבוקר שלג מעורב בגשם/שלג קל, אך לא צפויה היערמות.

בלילה בין שבת לראשון צפוי להיות קר במיוחד, ובאזורים רבים הטמפרטורה עלולה להיות קרובה לאפס ואף לרדת מתחת לאפס, כך שקיים חשש להיווצרות קרה וקרח על הכבישים, בעיקר בצפון.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. למה התכוון המשורר?  

    שוש

  2. תודה רבה, אך טפשות כזו?  

    שאלתיאל

;