1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

המשטרה חושדת, כך פעל המאכער החרדי: זייף מסמכים וארגן משכנתאות במיליוני ש"ח

הוארך מעצרו של תושב אשדוד העוסק בייעוץ משכנתאות. חשוד בזיוף מסמכים לצורך קבלת הלוואות
אלי שלזינגר, כ"ז טבת תשע"ז 25/01/2017 23:20

צילום ארכיון: נתי שוחט, פלאש90 צילום אילוסטרציה: נתי שוחט פלאש 90

באמצע שנת 2016 הגיש בנק לאומי תלונה במשטרת ישראל, בחשד כי חרדי תושב אשדוד העוסק בתחום המשכנתאות, זייף עבור לקוחות תלושי שכר ופלטי עו"ש, וכך הצליחו לקבל הלוואות בסכומים של מיליוני שקלים.

"מדובר בפרשה מורכבת ומסועפת", אמר נציג המשטרה רס"מ וקנין אורן בדיון שנערך אתמול בבית משפט השלום בבאר שבע, כך מהפרטים שהיעו לידי 'בחדרי חרדים'. "מדובר בחשוד ששימש כמתווך בתחום המשכנתאות, ועל פי החשד מסר מסמכים מזוייפים, כולל תלושי שכר על מנת שלקוחות רבים מהמגזר החרדי שיקבלו משכנתאות".

על פי החשד, וכפי שדיווחה הערב שלי טפיירו בערוץ 1, מדובר בהיקף מרמה של מעל 10 מיליון ש"ח שבוצעו עוד לפני שנת 2016, עבור לקוחות שלא היו זכאים לקבל משכנתא. מדובר בפרשיה עם עשרות מעורבים ועד כה נחקרו על ידי המשטרה עשרות.

החשוד, ישראל יוסף שטינמץ, בן 29 מאשדוד, שומר עד כה על זכות השתיקה ואינו משתף פעולה עם חוקריו.

פרקליטו עו"ד לירן זילברמן ציין, כי החשוד לא עובד כיועץ משכנתאות כבר מזה שנה, והוסיף כי מדובר בחשד לסיוע בלבד, ולא בחשד למעשה זיוף.

לטענתו, מבקשת המשטרה "לא עולה כי החשוד השתמש במסמכים המזויפים ולא עולה כי הוא זה שהגיש את המסמכים פיזית לבנק לאומי כדי לקבל כספי משכנתא. כל מה שנותר זה חשד, או טענה לכאורית לביצוע עבירות זיוף ומכאן שכמות המסמכים המזוייפים מצדיקה לייחס לו זיוף בנסיבות מחמירות, כמות המסמכים המזוייפים לא מקימה עילת מעצר של חשש לשיבוש הליכי משפט ולו מהטעם שמתקיימת חקירה סמויה. המסמכים נתפסו ולא ניתן לזייף אותם".

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בעשרה ימים והשופט צבי פורר אמר כי עיון בתיק החקירה מלמד כי "יש בסיס לחשדות נגד המשיב ונראה שיש חשד גם לבסיס של עבירה של קבלת דבר במרמה ובוודאי לעבירות הזיוף".

לעניין החשד לשיבוש הליכים בגינו גם ביקשו את הארכת המעצר אמר כי "החשש לשיבוש גובר כאשר החקירה הופכת להיות גלויה גם אם בוצעו פעולות חקירה רבות טרם מעצרו של החשוד. יש להוסיף על כך, כי החשוד עצמו שותק בחקירתו באופן אשר מקשה על התקדמות החקירה. כאשר מדובר בהיקפים כאלה של עבירות, אשר נעברות בתחכום כה רב, ניתן לקבוע כי קיימת גם עילת מסוכנות וזאת על פי הכללים שנקבעו בפסיקת ביהמ"ש העליון".

השופט החליט להאריך את מעצרו עד ליום שלישי הבא, והוסיף כי ככל שהמשטרה תבקש הארכת מעצר נוספת, תידרש להציג התפתחות בחקירה.

יצויין, כי בסמוך למועד הגשת התלונה על ידי בנק לאומי, נעצר יועץ משכנתאות חרדי תושב אזור ירושלים כפי שפורסם בזמנו ב'בחדרי חרדים', שנחשד בהונאה בהיקף של מיליוני שקלים מבנק לאומי, בשל הלוואות ענק שהוצאו מהבנק במרמה. עשרה חשודים בקבלת ההלוואות, רובם חרדים מירושלים ומביתר עילית, נחקרו באזהרה בחשד להוצאה וזיוף מסמכים ושוחררו בתנאים מגבילים לבתיהם. אולם מאז לא הוגשו כתבי אישום והתיק עדיין תלוי ועומד.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. העגלה הריקה.......  

  העיקר. ליבה לא.

 2. רק ה"חינוך" שלנו....  (ל”ת)

  העסקני רשיעי.

 3. מי זה המגיב הזה נגד חרדים שכל הזמן צועק ליבה שילך לאתר אחר פה זה אתר של חרדים פוי לך לליבה שלך  (ל”ת)

  יהודי

  • אני גם חרדי שרוצה שנפסיק עם האיכס' הזה. נפסיק עם השנור והקומבינות. גזילות ורמאויות. לא נשלחנו לעוה"ז בשביל לחלל ש"ש...נראה לי. סתם העסקנים (ל”ת)


  • כתוב במפורש............. "רחמנא ליבא בעי"................ (ל”ת)

   א איד פון לונצערס מקוה

  • "כל מי שאין מלמד את בנו אומנות מלמדו ליסטות" 

   חרדי חרד

 4. לאו עכברא גנב אלא חורא גנב...  (ל”ת)

  תרבות השנור והגנבות

 5. כולם עובדים כך, מה החידוש?  

  רפי

  • פוי פוי.......... (ל”ת)


 6. אני מכיר אותו מאשדוד  

  יוסע

 7. מה דחוף לכתוב שם?  


 8. מה הבעיה העיקר שיעמדו בתשלומים  


;