1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

המשטרה: להאריך שוב את מעצר ראש הישיבה

בפעם השביעית ובאופן חריג תבקש המשטרה להאריך את מעצר ראש הישיבה החשוד בתקיפה. 'בחדרי חרדים' עם כל הפרטים
אלי שלזינגר, ו' שבט תשע"ז 02/02/2017 11:26

החשוד המרכזי מובא להארכת מעצרו. צילום: יונתן זינדל, פלאש90 מעצר, צילום ארכיון: פלאש90

בפעם השביעית יובא היום (חמישי) ראש הישיבה, תושב עיר במטה בנימין, לדיון בבקשה להארכת מעצרו. זהו מספר חריג של הארכות ביחס לתלונה אחת שככל הידוע הוגשה כנגדו על ידי תלמיד בישיבתו, הטוען כי פגע בו במעשים אסורים.

במהלך הדיונים האחרונים טענה המשטרה כי יש לה מידע נוסף המצריך פעולות חקירה נוספות. בטענה זו הוארך מעצרו שוב ושוב. יש לציין כי כפי שפורסם ב'בחדרי חרדים', ראש הישיבה נעצר אחר שחזר משהות ארוכה בחו"ל. האם ברח כשנודע לו על התלונה, או שפשוט שהה בחו"ל ונשאר שם זמן חריג אחר שנודע לו על התלונה? זו סוגיה מהותית לתיק המשפטי. יחד עם זאת, באופן רשמי, הטיעונים המשפטיים להארכת מעצרו אינם מפאת חשש מהימלטות.

כך או כך, המשך מעצר הימים שכאמור הפך לתקופה משמעותית של כשלושה שבועות של מעצר, הוא חריג יחסית. חשוב לומר אין בכך לומר כלום על חומר החקירה או על חומרת כתב האישום אם ולכשיוגש.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי רבנים חשובים תמכו בהגשת התלונה כנגדו, בייחוד בעקבות כך שעם חזרתו לארץ שב לעסוק בתחום הישיבות, ואף נכנס למסגרת בה אמור היה שוב להיות במגע עם בחורים, לקראת קבלת תפקיד בישיבת הרב שטרנבוך, זאת איחר שאיחד עמה את הישיבה הגדולה שהקים בשנתיים האחרונות (הישיבה הקטנה שעמדה בראשותו עד שבאופן רשמי עברה לעמוד בראשות גיסו, וותיקה ונחשבת).


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. למה לא משחררים אותו הרי הוא לא מסוכן לציבור סתם רשעות,,,,  

  חרד

  • לא נפסיק למחזר את ניוולי הפה,אם זה יצא שקר,לא נגיד כלום (ל”ת)


 2. לא יכולים לעצור את המחאה האדירה נגד גזירת הגיוס והשמד ר"ל בצורה דמוקרטית אז עוצרים את אנשי המחאה בצורה בולשביקית  (ל”ת)

  ר יענקב

  • צה"ל : שמחה של מצווה. (ל”ת)


 3. רשעות של תלמיד הפכה את הרב לקרבן אם היה להם חומר נגדו היה נסגר העניין מזמן, הם מנסים לסחוט ממנו הודאה במקום ראיות  

  רחל

;