1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

דרמה בבית הדין: הבעל הכחיש שהוא נשוי לאשתו, וה"רב" הודה ששיקר

דרמה בבית הדין הרבני בחיפה: במהלך חקירה נוקבת שערך בית הדין נחשף כי גבר ואישה הינם נשואים, כשהבעל מצידו מכחיש וטוען שכלל אינו נשוי לאשה • מסדר הקידושין שהכחיש בתחילה את דבר הקידושין פרץ בבכי והודה כי שיקר
אלי שלזינגר, ו' שבט תשע"ז 02/02/2017 16:42

בית הדין, צילום: יוסי זמיר, פלאש90 בית דין. צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

דרמה בבית הדין הרבני בחיפה: במהלך חקירה נוקבת שערך אב בית הדין הרבני בחיפה הרב דניאל אדרי נחשף כי גבר ואישה הינם נשואים, כשהבעל מצידו מכחיש וטוען שכלל אינו נשוי לאשה. מסדר הקידושין שהכחיש בתחילה את דבר הקידושין פרץ בבכי והודה כי שיקר.

בני הזוג מצפון הארץ נישאו לפני 17 שנה כדת משה וישראל ונולדו להם שתי בנות. כעבור שלוש שנים התגרשו בני הזוג בבית הדין הרבני בחיפה. לפני כמה חודשים פנתה האישה לבית הדין וטענה כי הם נישאו מחדש כדת משה וישראל על ידי רב מסוים – ללא רישום ברבנות.

לדברי האישה נערכה מסיבת נישואין וטקס עם רב, כתובה, טבעת ושני עדים כשרים. הבעל הכחיש ואמר "לא התחתנתי איתה בשנית - לא טבעת לא כתובה, לא קידושין ולא עדים". במהלך חקירה של בית הדין הודה הבעל כי אכן הייתה ארוחה משותפת עם חברים לציון "שלום בית" והתעקש כי "לא היו קידושין".

בית הדין זימן לישיבה נוספת עדים שונים, ובהם הרב שלדברי האישה ערך את הקידושין. במהלך הדיון הסתבר כי "הרב" איננו רב ואין לו כושר של רב, והוא סופר סת"ם במקצועו. לדבריו הוא מעולם לא ערך נישואין, אך הודה שנכח במסיבה כחבר ולא הייתה חופה ולא קידושין. לדעתו האישה לא הבינה וחשבה כי המסיבה היא למעשה טקס נישואין. בשלב זה השמיעה באת כוח האישה הקלטה של שיחת טלפון בין האישה ו"הרב" וממנה משתמע כי אכן היו נישואין.

בחקירה תקיפה ונוקבת הטיח האב"ד הרב דניאל אדרי ב"רב" שהוא "לא דובר אמת וחלילה עלולה לצאת תקלה של ממזרים שהרי מדובר באשת איש". ה"רב" נחרד, נשבר ופרץ בבכי והודה ששיקר לבית הדין.

"הרב" אישר שאכן הוא ערך חופה כדת משה וישראל, ובמהלכה אכן היו שני עדים כשרים, האיש קידש את האישה בטבעת והכתובה נכתבה ונחתמה ונמסרה לאישה – ולאחר מכן הועלמה על ידי הבעל. "הרב" פנה לעבר הבעל ואמר: "די, אני לא יכול לשקר יותר", ופנה אל האישה ואמר "סליחה ששיקרתי". לדבריו הופעלו עליו לחצים כבדים כדי שלא לומר את האמת אבל כשהבין את חומרת המעשה חזר בו.

בפסק בית הדין החליטו הדיינים הרב דניאל אדרי, הרב בן ציון הכהן רבין והרב אלעד עלי כי "לאחר שמיעת העדויות והראיות שבתיק קובע בית הדין כי בני הזוג נשואים זה לזה כדת משה וישראל ועל הצדדים להתגרש זה מזה בגט פיטורין. כמו כן בית הדין מחייב את המשיב בהוצאות בסך 50 אלף שקלים לטובת המבקשת. בנוסף לכך בית הדין מחייב את המשיב בהוצאות בסך 20 אלף שקלים לטובת אוצר המדינה. בעניין העד "הרב" בית הדין ייתן את דעתו בשלב מאוחר יותר".

מנהל בתי הדין הרבניים הרב שמעון יעקבי מסר: "אני חוזר וקורא לציבור לפקוח עיניים ולא לפנות ל"רבנים" מסדרי קידושין שעלולים להתגלות כ"סופרי-סת"ם" או "סתם" מתחזים. נישואין פרטיים פוגעים בדרך כלל בנשים. אל תתפתו לדברי חלקלקות".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מי שאחראי לכותרות השקריות ולבזיונות של גברים תמימים אלו עוכרי הדין שלה. בלי קשר לכתבה.  

  האמת נעדרת

 2. חחח מי מתי יש לרבנות בעיה עם ממזרים??  

  חיים

  • אתה מבלבל במוח נראה שאתה בור ועם ארץ מדאורייתא (ל”ת)

   משה

 3. צריך לפרסם את שמו של ה"רב", שכן הסת"ם שלו פסולים מן הסתם  (ל”ת)


 4. ב"ה שיש לנו דיינים ירא"ש שזוכים לס"ד גדולה. משמח לקרוא.  (ל”ת)

  אדם פשוט

;