1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. ערוץ הכנסת

יחימוביץ הודיעה: "אתמודד על ראשות ההסתדרות"

ח"כ שלי יחימוביץ' הודיעה כי תתמודד בבחירות על ראשות ההסתדרות הכללית שיתקיימו בסוף חודש מאי • יחימוביץ' תתמודד בראשות סיעת 'הבית החברתי' שהקים חברה ח"כ איתן כבל • כל הפרטים
יעקב גרודקה, ט' שבט תשע"ז 05/02/2017 14:02

בחדרי חרדים לוגו .בסוף זה קרה: ח"כ שלי יחימוביץ' מ'המחנה הציוני' הודיעה היום כי תתמודד בבחירות על ראשות ההסתדרות הכללית שיתקיימו בסוף חודש מאי. יחימוביץ' תתמודד בראשות סיעת 'הבית החברתי' שהקים חברה ח"כ איתן כבל, עוד קודם לבחירות הקודמות בהסתדרות. בהסכם אליו הגיעו כבל ויחימוביץ', כבל עצמו יתמודד אף הוא ברשימה, במקום השני, אחרי יחימוביץ.

הודעתה של יחימוביץ יוצרת כאב ראש לא קטן ליו"ר ההסתדרות הנוכחי, אבי ניסנקורן, שהיה בטוח עד כה שהוא שוב המתמודד היחיד לתפקיד הנחשב, זאת לאחר שקיבל אותו ללא קרב מהיו"ר הקודם עופר עיני.

יחימוביץ כתבה בפוסט בפייסבוק: "החלטתי להתמודד על כהונת יו"ר ההסתדרות, ואני מבקשת מכם, נשים וגברים מכל קצוות הקשת הפוליטית, להעניק לי את הזכות להנהיג את הארגון הזה ולחולל בו מהפך, להפוך את הגוף הזה, שאני מאמינה בחשיבותו בכל לבי, לראש חץ חברתי רב עוצמה, אמיץ, נקי כפיים, ודמוקרטי באמת. למען תיקונו של עולם העבודה, למען הזכות הכל כך פשוטה ובסיסית להתפרנס בכבוד ולחיות בכבוד, למען החברה הישראלית כולה".

יחימוביץ' סיפרה על ההתרחשויות שפקדו אותה בימים האחרונים: "הבוקר, אחרי כמה ימים לא פשוטים שבהם נעשו נסיונות כוחניים שכמו נלקחו מ"בית הקלפים" למנוע מאתנו התמודדות, כדי להתחמק מבחירות דמוקרטיות, נחתם ביני ובין איתן ההסכם, ואנחנו יוצאים לדרך. יותר מחצי מליון עובדים במדינת ישראל ילכו לקלפי ויבחרו באופן דמוקרטי מי תנהיג או ינהיג אותם".

לטענתה, "הסיכויים שלי לנצח נבדקו ביסודיות, והם גבוהים מאוד. אבל זו לא תהיה התמודדות פשוטה, והיא תיעשה בידיים חשופות ובלי אמצעים כספיים אל מול מנגנון ענק ומפוצץ בכסף.
רוח ההתנדבות, האמונה, ההתלהבות שבלב, האווירה הציבורית - מנצחים כסף ועיסקאות, ולכן אני זקוקה לכם. כדי שבסופו של יום, כמו תמיד, לא אהיה חייבת לתת דין וחשבון לשום מנגנון ולשום בעל הון, אלא לכם ורק לכם. לשרת אתכם בנאמנות, בעצמה, בחריצות ובמסירות, בלי לפחד מאיש".

"זה חודשים ארוכים שאני מתלבטת. בראש ובראשונה משום שאני מאוד אוהבת את מה שאני עושה. וגם משום שאני מעריכה שאנחנו עומדים לפני זעזועים ושינויים במערכת הפוליטית, שיש לי הכוח להיות חלק משמעותי בהם ואף לעצב אותם", הוסיפה.

"מצד שני, מי כמוכם יודע שסדר היום החברתי, הקרב על הזכות להתפרנס בכבוד בלי להתנצל על כך, העבודה המאורגנת והסולידריות, המאבק להקטנת הפערים ולהפסקת ניצולם של עובדים באמצעות שיטות העסקה פוגעניות ועושקות – הם הליבה של האמונה שלי. אני מאמינה שבהעדר הזכות להתפרנס בכבוד, כל הזכויות האחרות מתגמדות ממילא, ושאלה סוגיות לאומיות גורליות לא פחות מאחרות".

"הבחירות לראשות ההסתדרות יתקיימו במאי. אני מאמינה שבנסיבות הקיימות, זה המקום שבו אוכל להשפיע באופן הכי עוצמתי על גורלה של החברה הישראלית. למי שבצד השני של המתרס הפוליטי, שמביעים בי לא פעם תמיכה והערכה אבל אומרים בצער: "חבל שאני לא יכול/ה להצביע לך" – הנה יש לכם הזדמנות להצביע בשבילי בלב שלם".

על המאמצים שנעשו בתוך מפלגתה שלא תרוץ לתפקיד - כתבה: "לאנשי המחנה הפוליטי שלי. אני יודעת שרבים מכם היו מעדיפים שלא אעשה את הבחירה הזאת. מבקשת מכם שתבינו את הבחירה שלי ואת מניעיה. שתבינו שיש כאן הזדמנות מדהימה להשפיע על המדינה. שתסמכו עלי, שתישארו אתי, שבשום אופן לא תעזבו את המפלגה – אני מאוד זקוקה לכם גם בה, וכמובן ושתחזקו אותי ותעזרו לי כמו שרק אתם יודעים".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הסיעה לא של כבל לחלק היא של העובדים  (ל”ת)

    מה הוא קיבל בשביל לספסר בה?

    • ציוונו להשליך הנשים לירכתי האוטובוס, כאילו הן היו איכס' ? בושה. אין תמונה של יחימוביץ. הסטיות האלו לא צמצמו את הפגיעות במחנינו. רק העצימו... (ל”ת)


  2. חבירה לאיתן כבל = סימפטום להפסד מוחץ - כרגיל  

    צדיק

;