1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

הפגנה בי-ם: בלש התחפש לחרדי ועצר מפגין

בעקבות מעצרו עד תום ההליכים של תושב בית שמש, נערכה הפגנה בצומת כיכר השבת בירושלים במהלכה עוכב חשוד שדרדר פח לעבר הכביש על מנת לחסום אותו. על פי דיווחים מהמקום, החשוד נעצר על ידי שני בלשים כשאחד מהם היה מחופש לחרדי עם כובע וחליפה
אלי שלזינגר, ט' שבט תשע"ז 05/02/2017 23:09

אילוסטרציה (יונתן זינדל, פלאש 90) (צילום ארכיון: יונתן זינדל, פלאש 90)

בעקבות מעצרו עד תום ההליכים של תושב בית שמש, נערכת בשעה זו (ראשון) הפגנה בצומת כיכר השבת בשכונת גאולה בירושלים, במהלכה עוכב חשוד שדרדר פח לעבר הכביש על מנת לחסום אותו.

מעדויות שהגיעו ל'בחדרי חרדים' עולה כי החשוד נעצר על ידי שני בלשים כשאחד מהם היה מחופש לחרדי עם כובע וחליפה, כפי שעשתה המשטרה באירועים דומים בעבר במהלך הפגנות בצומת בר אילן בעיר ובמקומות נוספים.

טרם ברור מדוע רק היום נערכה הפגנה על מעצרו עד תום ההליכים. כזכור, ביום ראשון שעבר דווח ב'בחדרי חרדים' כי מעצרו של בנימין פרידמן (44), תושב בית שמש, הוארך עד תום ההליכים על ידי בית משפט השלום בירושלים, זאת שבועיים לאחר מעצרו.

נגד פרידמן הוגש כתב אישום על עבירות של השגת גבול והכשלת שוטר בעת מילוי תפקידו. המשטרה ביקשה בעבר להותירו במעצר בית עד תום ההליכים מחשש כי יתחמק מהליכי השפיטה כפי שעשה בעבר. באחד הדיונים הוא אף פצח בשירת "בשלטון הציונים אין אנו מאמינים", כך גם במהלך החקירות במשטרה; השתתפות בהפגנות בבית שמש במתחם גולובנציץ' והפרעה לשוטרים במקום; הפרת הוראה חוקית ועוד.

לאחר שפעם אחר פעם הוא לא התייצב לבית המשפט או שסירב לשתף פעולה, הוא נעצר והמשטרה הגישה בקשה למעצר עד תום ההליכים. "בית המשפט שם מבטחו בו ומחליט לתת אמון במשיב ולהורות על שחרורו בתנאים ולמרות זאת המשיב "מצפצף" על הוראות ביהמ"ש ומפר את תנאי שחרורו פעם אחר פעם" אמר נציג המשטרה.

השופט דוד שאול גבאי-ריכטר קיבל את הבקשה ואמר "נדמה לי כי מיצינו את היכולת להבליג ולהכיל את התנהגותו של המשיב. ספק בעיני אם התנהגותו מהווה ביטוי לתרבות כלשהי שכן אף במקורותינו יש לכבד ערכאות", והאריך את מעצרו עד תום ההליכים.

מדוע רק שלושה שבועות לאחר מעצרו הוחלט לצאת ולהפגין? למפגינים הפתרונים.


עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הגיע הזמן להעביר הטיפול בסיקריק לידי השב"כ והם יעקרו אותם מהשורש, ובמהרה נדבר על כת הסיקריק כהיסטוריה  (ל”ת)


 2. לדעתי כל החרדים שעובדים הם חילונים ישרים שהתחפשו לחרדים....  (ל”ת)

  שריד

  • וכל אלה ששורפים אשפה בכבישים לצערינו הם כן חריידים רח"ל (ל”ת)

   ועל זה אנו בוכים

  • יוצא מהכלל הם עורכי וכתבי הפשקויל הפלס שלהם מותר לעבוד,  

   ברנר דונולו

  • גזירת הגיוס היא בלוף, אין כלום כי לא היה כלום, הכל בשביל מחלוקת וג'ובים 

   שולי הייזלר

 3. פסולת חרדית  

  טינופות

 4. שיטה ידועה, הבלשים תמיד מגיעים בד"כ עם כיפות וקפוצ'ון.  


 5. תשובה לשאלה בסוף הכתבה  

  איש יהודי

 6. יש מלא חילונים שמתחפשים לחרדים כל השנה  

  ר יענקב

;