י"ב תמוז התשפ"ד
18.07.2024

השרה רגב לברקת: תחסום את שוברים שתיקה

שרת התרבות והספורט מירי רגב בפנייה לראש עיריית ירושלים ניר ברקת: "מנע הרצאתה של מנכ"לית 'שוברים שתיקה' בגלריית הברבור"

שוברים שתיקה בבית ספר בתל אביב, פלאש90
שוברים שתיקה בבית ספר בתל אביב, פלאש90

שרת התרבות והספורט מירי רגב שיגרה הבוקר (שלישי) מכתב בהול לראש עיריית ירושלים ניר ברקת, בו היא מבקשת את התערבותו הישירה והמהירה למנוע את קיום הרצאתה של מנכ"לית ארגון "שוברים שתיקה", יולי נובק בגלריית ברבור שבעיר.

נושא ההרצאה המתוכננת להתקיים מחר, כך על פי הפרסומים ברשתות החברתיות, היא על "ההשפעה והמעורבות של מתנחלים בפעולות צה"ל בשטחים". במכתבה של השרה רגב לברקת נכתב בין היתר: "ארגון 'שוברים שתיקה' פועל לפגיעה בדימוי של מדינת ישראל ומצייר אותה בצבעים קודרים של מדינה לא מוסרית, הפוגעת באמצעות לוחמי צה"ל בפלסטינים".

בפנייתה לברקת, מסתמכת השרה רגב על הנחיית היועץ המשפטי של עיריית ירושלים, לפיה חל איסור על "גלריית ברבור" לאפשר פעילות וכנסים פוליטיים בנכס העירוני שהוקצה על ידי הרשות למטרות אחרות.

"אני מצפה כי תנחה את הגורמים הרלוונטיים בעירייה למנוע את קיום האירוע בנכס הציבורי כמתחייב מחוות הדעת של היועץ המשפטי", כתבה השרה רגב לברקת והוסיפה: "נוכח לוח הזמנים הקצר, אבקש את התערבותך הדחופה". יצוין כי גלריית ברבור פועלץ במסגרת עמותת "בר קיימא" המתוקצבת על ידי משרד התרבות ועיריית ירושלים.

כזכור, כפי שדווח ב"בחדרי חרדים" - מי שהוביל את המאבק נגד קיום האירוע הם החרדים בעירייה - וזאת בעקבות שלטענתם, הפעילות במקום שהוא נכס עירוני בא על חשבונם של ילדי השכונה המשוועים למקום מרווח ללימודים.
מירי רגב שוברים שתיקה ברקת

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד