י"ח תמוז התשפ"ד
24.07.2024

סערת 'ברבור': העירייה החליטה לסגור את המקום

סערת גלריית 'ברבור' בירושלים שנחשפה ב"בחדרי חרדים" – ממשיכה לספק כותרות: עיריית ירושלים הודיעה על פינוי המבנה - שיועד מתחילה לשימוש גן ילדים - זאת לאחר שמנהלי המקום התעקשו לקיים בו הערב הרצאה בשיתוף ארגון השמאל הקיצוני 'שוברים שתיקה' • שי גליק מנכ"ל 'בצלמו' שהוביל את המאבק בנושא אומר ל'בחדרי': "אני מברך על ההחלטה שנותנת מענה לתושבי השכונה ולא לאנרכיסטים פורעי חוק"

מליאת עיריית ירושלים. צילום: קובי הר צבי
מליאת עיריית ירושלים. צילום: קובי הר צבי

סערת גלריית 'ברבור' בירושלים שנחשפה ב"בחדרי חרדים" – ממשיכה לספק כותרות: עיריית ירושלים הודיעה על פינוי המבנה - שיועד מתחילה לשימוש גן ילדים - זאת לאחר שמנהלי המקום התעקשו לקיים בו הערב הרצאה בשיתוף ארגון השמאל הקיצוני 'שוברים שתיקה'.

מעיריית ירושלים נמסר כי "בתום הליך שימוע שהחל לפני כשנה החליטה היום עיריית ירושלים להורות על פינוי המבנה המשמש כגלריית 'ברבור' ולהשבת המבנה לידי העירייה ולצרכיה תוך 90 יום. ההחלטה התקבלה לאור עמדת היועץ המשפטי לעירייה, זאת מאחר שהשימוש המותר במקום על פי דיני התכנון והבנייה אינו מאפשר שימוש כגלריה והיות ועמותת בר-קיימא אינה מחזיקה בנכס כדין".

ראש העיר ניר ברקת אמר בעקבות כך: "אני מגבה את החלטת היועץ המשפטי לעירייה, צר לי שהעמותה בחרה לצפצף ולהפר שוב ושוב את הוראותיו בכל הנוגע למותר ולאסור במבנה העירוני. אין לכך כל קשר לחופש הביטוי. העירייה זקוקה למבנה לצרכים עירוניים אחרים ותתייעץ בין השאר עם נציגי השכונה לגבי שימושו העתידי".

שי גליק מנכ"ל 'בצלמו' שהוביל את המאבק בנושא אמר ל"בחדרי חרדים": "אני מברך על ההחלטה שנותנת מענה לתושבי השכונה ולא לאנרכיסטים פורעי חוק".

כזכור, גם השרה מירי רגב וגם חברי המועצה הדתיים והחרדים זעמו על העובדה שהמקום שהוא מבנה עירוני משמש כבמה לארגון שמאלני קיצוני שלדבריהם, משמיץ נגד המדינה והצבא.

היום אמרה רגב: "שוחחתי הבוקר עם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת וחיזקתי אותו. אל לו להירתע ממתקפה תקשורתית של ארגוני השמאל, עקב החלטתו להפסיק את הקצאת הנכס העירוני לגלריית ברבור. גלריה שמשמשת במה להפצת דיבה שקרית על חיילי צה"ל, אינה אומנות שרשויות ציבוריות בישראל צריכות לתמוך בה. חופש הביטוי הוא ערך חשוב בכל חברה, אך בינו לבין מדיניות התמיכה וחופש המימון של רשויות המדינה אין דבר וחצי דבר".
גלריית ברבור עיריית ירושלים מירי רגב בצלמו

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד