ז' סיון התשפ"ד
13.06.2024

שרת המשפטים שקד: אין לנו שופט חרדי בעליון - וזו המשימה הבאה

מיד אחרי שרשמה ניצחון מזהיר עם מינוי השופטים לבית המשפט העליון, ביניהם מינוי ראשון של שופטת דתיה - מכריזה שרת המשפטים על היעד הבא אותו חשפה לכתב "בחדרי חרדים" • בעבר נגנז מינוי דומה בהוראת הרב אלישיב זצ"ל

שרת המשפטים שקד: אין לנו שופט חרדי בעליון - וזו המשימה הבאה
יוסי זמיר, פלאש 90

בבוקר שאחרי ההישג הגדול של שרת המשפטים שקד עם מינוי שופטים שמרניים, דתיים וצעירים לבית משפט העליון - מהלך דרמטי בעולם המשפט הישראלי, ששמר עד כה על כיוון מסוים במינויים, מסמנת שקד את היעד הבא, כפי שחשפה בראיון ל"בחדרי חרדים" בקיץ האחרון.

"נבחרו שופטים מצויינים, מעולם לא היתה אישה דתייה במינוי לעליון. עוד אין לנו שופט עליון חרדי, אבל זאת בהחלט המשימה הבאה", כך אמרה הבוקר השרה בראיון לדקל סגל בגל"צ, ובכך סימנה את היעד. כזכור, בין השופטים שמונו אתמול יש שופט דתי ושופטת דתייה, תושבת ההתנחלות דולב, שילדיה מתחנכים במוסדותיו של הרב רונצקי.

בעבר אמרה השרה שקד ל'בחדרי חרדים' כי "אפנה לנשיאת בית המשפט העליון מרים נאור כדי לקצר הליכים לחרדים שהגישו מועמדות להתמנות לתפקיד שופט, בסגנון אפליה מתקנת לחרדים בשרות המדינה", זאת מאחר והתהליך הרגיל ארוך ונמשך לפחות שנתיים.

לדברי שקד בתשובה לשאלת כתב 'בחדרי חרדים' עקיבא ווייס, "בשביל למנות שופט צריך שהוא יהיה מתאים, אנחנו לא נמנה מישהו רק בגלל שהוא חרדי. בשופטים אנחנו לא מתפשרים על האיכות. זה לדיראון עולם, זה לשלושים שנה. צריך לחפש עורכי דין חרדים טובים ראויים אשר יוכלו להתמנות לתפקיד. עד עכשיו לא מספיק חרדים הגישו מועמדות לתפקיד". השרה שקד הוסיפה ואמרה ל'בחדרי חרדים' כי "משרד המשפטים זה המשרד עם הכי הרבה עובדים חרדים, אנחנו מתאמצים לקלוט עובדים חרדים".

יחד עם זאת רבנים חרדים רבים סוברים כי קשה עד בלתי אפשרי לאדם הרוצה להקפיד המצוות, לקחת על עצמו מינוי זה. כזכור, בעבר הוצע לדיין הרב דיכובסקי להתמנות לשופט העליון, ועל פי פסק מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל, הוא נמנע מכך.
שופט חרדי שופטים עליון

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 14 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד