י"א אייר התשפ"ד
19.05.2024

הגבאי מתחנן ל'היימישע גנב': השב את כתר התורה

בסוף השבוע האחרון נגנב 'כתר תורה' מכסף טהור ו-7000 שקל מקופות הצדקה, בבית הכנסת 'תולדות שמואל' בירושלים • בבית הכנסת פרסמו מודעה מיוחדת הפונה לגנב • גבאי ביהכ"נ ל'בחדרי': ברור לנו שמדובר ב'היימישע גנב'

כתר תורה. צילום אילוסטרציה: דוד זר
כתר תורה. צילום אילוסטרציה: דוד זר

בסוף השבוע האחרון נגנבו 'כתר תורה' מכסף טהור ו-7000 שקל מקופות הצדקה, בבית הכנסת 'תולדות שמואל', מיסודו של הצדיק רבי שמואל טויסיג זצ"ל בשכונת גבעת שאול בירושלים.

בבית הכנסת פרסמו מודעה תחת הכותרת "לגנב", ובה נכתב: "אנא ובבקשה, החזר את ה"כתר תורה" היקר מאוד לבעליו ויש לו רגש מיוחד לזה. נא התתחשב בכאב ובצער הגדול שיש לו מזה, חוץ מההפסד הכספי. אנא החזר זה ותזכה למצוות והרבה ברכות"

"גבאי בית הכנסת קורא במודעה לגנב להתקשר אליו, או שתחזיר לבית המדרש וה' יסלח לו".

בשיחה עם 'בחדרי חרדים' אומר גבאי בית הכנסת "הגשתי תלונה במשטרה. ברור לנו שמדובר בגנב מבפנים - מה שנקרא "היימישע גנב", כי הוא גילה היכן נמצא מפתח הכספת. הוא פתח את הכספת שמתחת ארון הקודש, שם גם היו הצדקות"

"אנחנו נמצאים כעת במצב מאד לא נעים" אמר הגבאי. "מדובר בכתר חשוב מאוד שבית הכנסת שאל מבעליו. אני קורא שוב לגנב להחזיר את הגניבה. הנס הגדול שארון הקדוש עם קוד בנוסף למפתח. כך שאת ספרי התורה הוא לא הצליח לגנוב".כתר תורה גנב גבעת שאול גניבה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד