1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

הערעורים נדחו: עונשים כבדים ב'פרשת הרבנים'

בית המשפט העליון הכריע בערעורים שהוגשו ב"פרשת הרבנים", הכפיל את עונשו של יצחק אוחנה, הפחית את עונשי המאסר של שלושה מהמורשעים, עונש אחד בוטל ולמורשע נוסף הומר העונש בעבודות שירות
אלי שלזינגר, ד' אדר תשע"ז 02/03/2017 01:11

(צילום: יוסי זמיר, פלאש 90) בית המשפט העליון (יוסי זמיר, פלאש 90)

בית משפט העליון דחה היום (ד') את הערעורים ב"פרשת הרבנים", בה הואשמו שבעה בני אדם ובהם רבנים שהנפיקו במרמה לתלמידים מסמכים ותעודות הכוללים נתונים כוזבים, במטרה ליצור מצג לפיו תלמידי המסלול עומדים בקריטריונים של הרבנות ושל גופי הביטחון לקבלת הטבות שכר בגין לימודים תורניים. על סמך מצג כוזב זה, אישרו גופי הביטחון את זכאותם של אנשי הקבע והשוטרים להטבות שכר.

על הרב יצחק אוחנה - שהיה מנהל מחלקת בחינות והסמכה ברבנות הראשית - נגזרו 10 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי למשך שנה ופסילה מתפקיד ציבורי. בערעור בית משפט העליון הכפיל את עונש מאסרו ל-20 חודשי המאסר.

על הרב מאיר רוזנטל - שימש כאחראי במכללת דרכי הוראה על הנפקת האישורים השונים, ובהמשך, פעל מול הרבנות הראשית להשגת תעודות ההשת"ג עבור מרבית המכללות - נגזרו 7 שנות מאסר. מאסר על תנאי לשנתיים. בנוסף, קנס בסך 500,000 ש"ח או מאסר שנתיים. בערעור שהוגש לעליון, עונשו קוצר ל-5.5 שנים. הקנס שהוטל עליו, נותר על כנו.

על מאיר רואימי - שהקים וניהל את מכללת בית שאן, נגזרו שלוש שנות מאסר, מאסר על תנאי למשך שנה. קנס בסך 200,000 ש"ח. בערעור, קוצר עונשו בשנה כך שירצה שנה אחת בלבד אולם הקנס הוגדל ל-300,000 ש"ח.

הרב אהרון גוטסדינר - ששימש כרב של משטרת מחוז צפון, נגזרו ארבע שנות מאסר בפועל, ומאסר שנתיים על תנאי. קנס בסך 100,000 ש"ח. בערעור קוצר עונשו ב-14 חודשים, כך שירצה מאסר של 34 חודשים.

על שרון אפריאט - אשר שימש כמגיד שיעור במכללת בית שאן, נגזרו עבודות שירות ואלה בוטלו בערעור, אולם ישלם קנס בסך 5,000 ש"ח.

על חיים בן-חיים - שהקים וניהל את מכללת גן-נר, נגזרו שלוש וחצי חודשי עבודות שירות. בערעור עליון עבודות השירות הוארכו לשישה חודשים וישלם קנס בסך 5,000 ש"ח.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בקרוב בית סוהר לרבנים בלבד.  

  שריר

 2. אהבלים כל אלה שעמדו למשפט  

  קונסטנטין

 3. סיפור ישן - עבר ובטל מן העולם- אנשים טובים שהסתבכו  (ל”ת)

  אלי

 4. זה "עונשים כבדים"?  

  אוביקטיבי