1. עמוד הבית
 2. עסקים ונדל"ן
 3. נדל"ן

תיעוד: דרעי והבכירים הגיעו לשפיר החרדית

בשורת שפיר שנחשפה לראשונה ב"בחדרי חרדים": הנציגים החרדים השתתפו בסיור בשטח עליו אמור לקום היישוב החרדי החדש - שפיר. דרעי: "נזרז את הקמת היישוב". מספר תושבי היישוב הסמוך עוזה הגיעו למקום ומחו בפני הנציגים על כך שהקמת העיר לא תואמה עמם וכי מדובר באדמה חקלאית שמשמשת להם כמקור פרנסה • תיעוד
יעקב גרודקה, כ"ה אדר תשע"ז 23/03/2017 18:00

יעקב כהן יעקב כהןבשורת שפיר שנחשפה לראשונה ב"בחדרי חרדים": "אנו ניגשים מיד לעבודה. נאיץ בכל הגורמים כדי לזרז את הקמת היישוב החרדי בשטחי המועצה איזורית שפיר", כך אמר היום (חמישי) יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי בסיור מיוחד שערך בשטח המיועד להקמת היישוב.

אל הסיור התלוו סגן שר האוצר יצחק כהן, סגן שר הפנים משולם נהרי, ח"כ מנחם אליעזר מוזס, ח"כ יעקב אשר, אביגדור יצחקי - ראש מטה הדיור ואשר אברג'ל ראש המועצה האיזורית שפיר.

הפמליה הגיעה אל השטח המדובר והתרשמה מהמרחבים העצומים והמוריקים עליהם אמורה לקום העיר החדשה הכוללת מעל 9,000 יחידות דיור. ראש המועצה האיזורית הציג בפני השר והנוכחים מפה ועליה תרשים המראה את תכניות המתאר של העיר, הכוללת יחידות דיור ואיזורי תעסוקה.

ראש מטה הדיור אביגדור יצחקי אמר בסיור כי "מדובר במהלך היסטורי של 9,000 יח"ד למגזר החרדי, בסדר גודל של מיליארד שקל. בכוונתי להוציא לשיווק 2,000 יח"ד מהפרויקט כבר השנה במקביל להמשך הפיתוח".

יצחקי הוסיף כי "כולם מברכים על הפרויקט. אפילו ראש עיריית קריית גת התקשר אלי ואמר לי, אני מברך אותך על המהלך. גם ח"כ מיקי זוהר שהתנגד בתחילה ישבתי איתו אתמול והסכים. אני מאמין שזה אחד הפתרונות הראשוניים שלנו למצוקת הדיור במגזר החרדי. אין פתרון טוב יותר מהדבר הזה. ברגע ששר הפנים דרעי נרתם לעניין הזה ונתן את כל כובד משקלו העניין נכנס לביצוע".

השר דרעי ברך את הנוכחים ואמר: "אני מודה למועצה האיזורית שפיר. לא מצאנו אכסניה טובה יותר שתקדם את המקום הזה במהירות ובמקצועיות כמו שפיר וזו הבעת אימון גדולה שלנו במועצה, שהיא יציבה ואיתנה שבאה מתוך שיקול טהור לעזור ולפתח. בעזרת ה׳, אחרי החגים נקים מנהלת הקמה שתהיה לצד המועצה האיזורית כדי לזרז ולהתאים את המקום הזה לאופי שלו ולצרכים הקהילתיים. כשהיישוב יוקם ברור שנתאים לו מסגרת מוניציפאלית מתאימה, אבל עד אז, אין יותר מתאים מהמועצה המקומית שפיר ללוות ולקדם אותו, יחד עם מנהל מקרקעי ישראל ומטה הדיור. נעשה הכל כדי שנוכל לצאת כמה שיותר מהר לציבור הרחב עם הבשורה שיש כבר אופק של פיתרון. במקביל למנהלת ההקמה תהיה ועדת היגוי שתעמוד על המשמר מבחינת הצביון".

דרעי הוסיף כי "כפי שאתם רואים נמצאים כאן גם חברינו מסיעת יהדות התורה מה שמלמד שהיישוב הזה יהיה של כלל עם ישראל למען כל האוכלוסייה הצעירה המבקשת דיור".

בנוסף, למקום הגיעו - מספר תושבי היישוב הסמוך עוזה שטענו בפני השר דרעי כי הקמת העיר לא תואמה איתם וכי מדובר באדמה חקלאית שמשמשת להם כמקור פרנסה. דרעי ביקש בעקבות דבריהם לקיים ישיבה בראשות סגן השר כהן, ולגבש הצעה שתתקבל באופן ראוי בפני כל הצדדים.

בישיבת עבודה שנערכה לאחר מכן במועצה האיזורית, אמר ח"כ מוזס: ״משנכנס אדר מרבים בשמחה. אד"ר ר"ת רבי אריה דרעי. יש לכולנו שמחה שהוא נכנס לפרויקט הזה כדי להביא לפתרון המצוקה הקיימת. לפני ארבעים שנה הייתי מסתובב כאן יחד עם זבולון המר כדי לבחון מקום להקמת מוסד לילדים וכיום אי אפשר להכיר את השטח. גם בתקופה האחרונה סיירתי כאן ודחפתי להקמה של התיישבות חרדית. צריך לדעת שנושא הדיור זה ׳התאגיד׳ שלנו. לא נוותר עליו".

ח"כ יעקב אשר אמר בישיבת העבודה "אני רוצה להודות לך השר דרעי על ההחלטה האמיצה להקים את היישוב בשטחי המועצה שפיר. לא כל שר פנים היה עושה זאת. הגעת לתפקיד בזמן הנכון לטובת כלל הציבור החרדי", עוד הוסיף ח"כ אשר, "הפוטנציאל בפרויקט הוא עצום, אך כדי שהמקום יצליח צריך לערוך התאמות ושינויים בתוכנית 'מחיר למשתכן' כך שיותאם באופן מושלם לחרדים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מכירים???הרבה תמונות לפני...ואם לא הצליח כולם מתחמקים  (ל”ת)

  שבע מהבטחות שווא

 2. שר השרים  

  עמי מימון

 3. איפה בכלל נמצא החור הזה?  

  שריר

  • קרית גת, אם החרדים (ספרדים ואשכנזים) בעד ושריר נגד (ל”ת)

   סימן שהישוב החדש זה משהו מבורך ביותר

 4. מי החרדי החפץ חיים טובים אוהב ימים לראות טוב, הולך לגור בעיר חילונית.  

  שריר