תל אביב 27° באר שבע 28° חיפה 28° ירושלים 27°
י"ז אדר א' התשפ"ד
26.02.2024

רשת השתקה למעשים חמורים במגזר: 22 חשודים חרדים נעצרו

המשטרה פשטה על בתיהם של 22 חרדים החשודים בעבירות חמורות בירושלים, בית שמש, ביתר ובני ברק לאחר חקירה סמויה וממושכת בה נחשפה רשת שעל פי החשד סייעה להשתקה ומסמוס תלונות על מעשים קשים • כל הפרטים בפרסום ראשון

המעצרים הלילה
המעצרים הלילה

עם סיומה של חקירה סמויה יצא לפועל הבוקר (שני) מבצע מעצרים וחיפוש ממוקד במהלכו נעצרו 22 תושבי ירושלים, בית שמש, בית"ר עלית ובני ברק בחשד לביצוע עבירות חמורות בילדים ובנשים שלא דווחו למשטרה ולרשויות הרווחה.

הבוקר, עם סיום איסוף הממצאים וכשבידי השוטרים צווי מעצר וחיפוש שהוצאו ע"י בית המשפט כנגד 22 חשודים, פשטה המשטרה על בתיהם, ביצעה חיפוש ועצרה אותם. כלל החשודים הובאו לחקירה ביחידה המרכזית של המשטרה ונחקרים בגין חשד לביצוע עבירות חמורות בילדים, נערים צעירים ונשים במהלך השנתיים האחרונות.


המעצר

ראשיתה של החקירה באיסוף מידע ממוקד שהצביע על פעילות שביצעו גורמים במגזר החרדי שפעלו למען 'טוהר המגזר'. הגורמים הללו פעלו, על פי החשד, באישור ובהסכמת מנהיגי הפלגים והזרמים השונים במגזר, קיבלו ואספו מידע אודות אנשים שתקפו ועשו מעשים חמורים, וניהלו נגדם הליך פנימי שבסופו קבעו והחליטו מה יהיה על החשודים לעשות על מנת שהאירוע ייסגר ולא יועבר לטיפול המשטרה. ברוב הפעמים הורו לחשודים לקבל טיפול כזה או אחר אצל גורמים בקהילה,
כל זאת ניהלו תוך רישום האירועים ופרטי המעורבים בעשרות פנקסים שנתפסו ע"י המשטרה.

בשיטה זו נהגו, עפ"י החשד, כלפי עשרות אנשים שתקפו אחרים, חלקם במספר הזדמנויות ובמספר רב של קורבנות, בהם ילדים וקטינים - כל זאת מבלי שהועבר דיווח לגורמי רווחה ולמשטרה.

כאמור החל משעות הבוקר המוקדמות עצרה המשטרה 22 חשודים בגילאי 20-60 שלכל אחד מהם מיוחסות פגיעות ועבירות חמורות באירועים שונים במהלך השנתיים האחרונות. עם כניסת הכוחות לביצוע המעצרים בירושלים החלה התגודדות של חרדים סביבם, כשחלקם ניסו לשבש את ביצוע המעצרים - יודו לעברם אבנים, הושלכו חפצים וקראו לעברם בקריאות גנאי. שני חלונות של ניידות נופצו מאבנים שיודו במקום. כאמור, כלל החשודים נחקרים במשטרה בסיומה יובאו מי מהם בפני בית המשפט לדיון בעניינם.

במשטרה ציינו כי "במסגרת החקירה נחשפה פעילות פנימית שבה חשודים עשו דין לעצמם, והם אלו שאספו את המידע וניהלו מעין הליך פנימי וקבעו מה "העונש". על ידי כך החשודים המשיכו לנהל חייהם מבלי לשאת בדין בגין מעשיהם החמורים, וזאת לצד עשרות הקורבנות שלא קיבלו טיפול בהתאם למצבם".

במשטרה מוסיפים עוד כי "חשיפת הפרשיה, מעצר החשודים והבאתם לדין יש בו בראש ובראשונה מניעת פגיעה נוספת בקורבנות ומתן סיוע להם, ובמקביל העמדה לדין של החשודים, נגדם תפעל המשטרה למצות הדין בגין העבירות החמורות המיוחסות להם".
עבירות חמורות השתקה פגיעות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 39 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }} | {{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }} | {{ reply.date_parsed }}
טען עוד