1. עמוד הבית
  2. עסקים ונדל"ן
  3. בארץ

הודו מתקדמת לאישור עסקה עם רפאל בשווי מיליארד דולר

לדברי מקור בתעשיות הביטחוניות, העסקה עוכבה בחודשים האחרונים כיוון שמתחרים ממדינות שונות ניסו לטרפד אותה • על פי הערכות, על רקע ביקור ר"מ הודו בישראל באמצע השנה צפוי אישור סופי לעסקה
אורה קורן TheMarker, א' ניסן תשע"ז 28/03/2017 07:55
תגיות:

בחדרי חרדים לוגו הודו, פלאש90הודו מתקדמת לקראת אישור עסקת רכישה של מערכות טילים מחברת רפאל בכמיליארד דולר. כך פורסם אמש (ב') באתר דיפנס ניוז מניו דלהי.

העסקה עוכבה בחודשים האחרונים, כיוון שרפאל היתה המתמודדת היחידה במכרז. כמו כן, לדברי מקור בתעשיות הבטחוניות, המתחרים ממדינות שונות ניסו לטרפד את העסקה.

על פי דפנס ניוז, משרד ההגנה ההודי צפוי לקדם את העסקה לאישור הוועדה בקבינט בראשות ראש הממשלה, נרנדרה מודי, המאשרת עסקות בטחוניות. המסירה הראשונה של מערכות הטילים צפויה תוך חמש שנים ממועד האישור הסופי.

ראש ממשלת הודו צפוי לבקר בישראל באמצע השנה, ועל פי הערכות בתעשיות הבטחוניות, על רקע הביקור או במהלכו, צפוי אישור סופי לעסקה, כמו גם לעסקת הענק עם התעשיה האווירית.

ישראל נחשבת לאחת היצואניות הבטחוניות הגדולות להודו. בשנים האחרונות דורשת הודו לקבל טכנולוגיות ולייצר אצלה את המוצרים. על רקע זה חתמו חברות ישראליות, בהן רפאל, על הסכמי שיתוף פעולה במחקר, פיתוח וייצור עם חברות בהודו. על פי ההערכות, בהסכמים החדשים רוב הייצור יתבצע בהודו ומקצתו בישראל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. כי היא חכמתכם ובינתכם לעיני העמים.  

    שריר