1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. בחצרות חסידים

מועצת גדולי התורה: תתפללו

מועצת גדולי התורה פרסמה היום מודעה להעתיר בתפילות לרפואתו של האדמו"ר ממודז'יץ. מצבו קשה
כתב בחדרי חרדים, י"ח אלול תשס"ה 22/09/2005 00:00

האדמור ממודזיץ. צילום: שוקי לרר האדמור ממודזיץ. צילום: שוקי לררמועצת גדולי התורה פרסמה היום מודעה בעיתון 'המודיע', הקוראת להעתיר תפילות עבור רבי ישראל דן בן רבקה זלטא שליט"א.

ביום ג'בערב התקיימה ברחבת הכותל המערבי תפילת רבים לרפואתו ולהחלמתו של האדמו"ר ממודז'יץ. עצרת תפילה התקיימה גם בסמוך לציון הרשב"י במירון.

מצבו של האדמו"ר ממשיך להיות קשה.

האדמו"ר ממודז'יץ, רבי ישראל דן טאוב, התאשפז במוצאי-שבת בבית החולים 'איכילוב' עקב בעיה רפואית. ביום ראשון בבוקר, בעודו שוהה בבית החולים, עבר האדמו"ר אירוע מוחי ואיבד את הכרתו.

כעבור מספר שעות שב האדמו"ר להכרתו. מדובר באירוע מוחי קל וכושר דיבורו לא נפגע.

ב'איכלוב' נמצאים כל העת בני משפחתו ועשרות מחסידיו.


בקיאות רבה בכל מכמני התורה

האדמו"ר רבי ישראל דן שליט"א נולד בשנת תרפ"ח בוורשה בירת פולין. בשנת תרצ"ו והוא ילד בן 7 עלה ארצה עם הוריו. בשנת תש"י נשא לאישה את רחל בתו של הרב שמואל אהרן שידרוביצקי זצ"ל מביאליסטוק, תלמיד-חכם וירא-שמים שהיה מראשי אגודת ישראל בפולין, וסגן יושב ראש אגודת ישראל בארץ ישראל.

את מקומו של האדמו"ר ה"אמרי אש" זצ"ל, ירש בנו היחיד האדמו"ר רבי ישראל דן טאוב שליט"א. בקיאותו הרבה בכל מכמני התורה התגלתה ביתר שאת כאשר קבל עליו את עול האדמו"רות , לאחר פטירת אביו. בשולחנותיו הוא אומר דברי תורה ערבים ונעימים לאוזן שומעיו.

מספר שנים הנהיג את עדתו בעיר תל אביב במקום מגורי אביו, ובל"ג בעומר תשנ"ה עבר לבניין החדש שהוקם על-ידי חסידיו בבני-ברק.

כאבותיו, גם הוא מחבר ניגונים ורבים מהם כבר חדרו לבתים רבים בישראל. האדמו"ר פעיל מאד בענייני ציבור ומשמש כחבר במועצת גדולי התורה של אגודת ישראל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. האדמו''ר זצוק''ל  

    אלחנן

  2. האדמו''ר זצוק''ל  

    אלחנן