1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

פרץ נגד הרחבת ביתר עלית

שר הביטחון ישקול מחדש את ההחלטה להרחיב את שטח ביתר עלית ב-500 דונם, למרות שהוא חתום על הצו
חיים כהן, כ"ג אייר תשס"ו 21/05/2006 11:35

שר הביטחון וראש עיריית ביתר עילית משקיפים על הגבעות. צילום: דוברות והסברה, עיריית ביתר עילית ראש העיר, יצחק פינדרוס, ושר הביטחון הקודם, שאול מופז, צופים על השטח שסופח

שר הביטחון פרץ ישקול מחדש את ההחלטה להרחיב את שטחה של ביתר עלית כמו גם את שטחם של שלושה יישובים אחרים: גבעת זאב, אורנית שממערב לגדר, ומשכיות בבקעה.

צה"ל ומשרד הביטחון אישרו בשבועות האחרונים את הרחבת תחום השיפוט של היישובים - שלושה סמוכים לקו הירוק וממוקמים ממערב לגדר ההפרדה, ויישוב נוסף בבקעה.

אישורי ההרחבה ניתנו על-ידי אלוף פיקוד המרכז, יאיר נוה, ואושרו על-ידי משרד הביטחון. ההחלטה האחרונה, על הרחבת ביתר עלית ב-500 דונם, התקבלה בסוף השבוע האחרון, ועל צו ההרחבה חתם שר הביטחון החדש, עמיר פרץ.

מלשכת שר הביטחון הודיעו הבוקר (א) שמדובר בתהליכים שהחלו בתקופת השר הקודם, שאול מופז, וכי פרץ מתכוון לבחון מחדש את סוגיית הרחבת שטחי היישובים.

מזכ"ל 'שלום עכשיו' טען, כי כי ההרחבה של ביתר עילית תשלים את חיבורה לישראל שממערב לקו הירוק, וטען כי הרחבת ההתנחלויות היא "ניסיון לגזול עוד אדמה פלשתינית" כחלק מתוכנית קביעת גבולות הקבע של ראש הממשלה אהוד אולמרט.

קישורים:
ידיעה קודמת בנושא
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מי שאשם בהודעה החדשה של פרץ  

  מבין בתקשורת

 2. ובעברית זה נקרא...  

  רועי

 3. ברגע שראיתי את הדבר מתפרסם בעיתון  

  אברהם העברי

 4. למה הביתרים באמת היו צריכים לפרסם זאת  

  פנחס זילברברג

 5. למה  

  ח. מ.

 6. תגובה למס' 1  

  מבין בפוליטקה

 7. פרץ החכם!  

  יצחק

;