י"ט אייר התשפ"ד
27.05.2024

נא להוריד את הכיפה

אנשי הביטחון בנמל התעופה של מינכן דורשים לבדוק סיכה של גרם, הצמודה לכיפה, אולי הטמין בה מישהו חומר נפץ

חרדי בשדה-התעופה (צילום: ארכיון)
חרדי בשדה-התעופה (צילום: ארכיון)

הבדיקות הביטחוניות בשדות התעופה בעולם חמורות למדי, מסיבות ידועות ומובנות. אך דומה שאנשי הביטחון בנמל התעופה של מינכן (הקרוי על-שם פרנץ יוסף שטראוס), הגיעו לשיא: "כאשר טסתי באל-על לפני ימים מספר, ממינכן לנתב"ג", כותב אלעזר לוין ב-nfc, "דרשו הבודקים גם ממני, גם מבני שנלוה אלי, להסיר את הכיפות שעל ראשינו. מדוע? כדי שיוכלו לבדוק את הסיכה הקטנה שבה מהדקים את הסיכה לראש.

"משקלה של הסיכה הוא גרם אחד (אולי), ואינני יכול להעלות על דעתי איך להטמין בה פצצה או חומר נפץ, שמשקלו יהיה בהכרח אחד חלקי של גרם. לאנשי הביטחון יש כנראה שיקולים או מידע משלהם. ההוראה היא הוראה. אם לא תורידו את הכיפה, לא תוכלו לטוס לישראל.

"לא נתקלתי בבדיקה מעין זו בשום נמל תעופה אחר, ודאי לא בנתב"ג. אפשר להבין את הרגישות הגרמנית בנושא זה. לפני 34 שנים נרצחו, בשדה תעופה זה, 9 מהספורטאים של ישראל לאולימפידה (שנים אחרים נרצחו קודם לכן). במקרה אחר הותקפו נוסעי אל-על, שהגיעו למינכן, ורגלה של השחקנית חנה מרון נקטעה. אחרי כשלונות אלו, סביר שאנשי הביטחון ישתדלו להיות עירניים יותר. אבל להטמין חומר נפץ בסיכה של גרם?! האם אין כאן חשש להגזמה?"

באותה טיסה חזר לארץ גם הרב שמואל רבינוביץ, רב הכותל המערבי. אנשי הביטחון דרשו ממנו להסיר את כובעו, לבדיקה. הרב רבינוביץ, בתגובה: "בתור הרב של הכותל המערבי, שגם בו נהוגים אמצעי ביטחון, אני מבין את חשיבותן של בדיקות אלו. אנחנו, בבדיקה בכניסה לכותל, איננו דורשים מאיש להסיר את הכיפה ואיננו בודקים את הסיכה שלה".
תורה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד