1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

אם מצפת חילצה את 7 ילדיה מביתם הבוער

"לא פחדתי, רק חשבתי איך להוציא את ילדיי מהאש. נכנסתי לחדר הראשון, בו ישן ילד אחד. לא ראיתי כלום, אבל מיששתי ומשכתי אותו החוצה". הכבאים: יכול היה להיות כאן אסון כבד
כתב בחדרי חרדים, כ"ו תמוז תשס"ח 29/07/2008 10:42

בית בשארי לאחר השריפה (צילום: hnn) בית בשארי לאחר השריפה (צילום: hnn)

מיכל בשארי, תושבת צפת, הצליחה אתמול (ב) לחלץ את שבעת ילדיה מביתם הבוער, שבשכונת "נוף טליה" בעיר. "בסביבות השעה אחת לפנות בוקר הרחתי ריח של עשן מהמפלס העליון בדירה. נכנסתי לחדר בו ישנו שני ילדים ולא הבחנתי בדבר, אבל העברתי אותם למפלס התחתון", סיפרה. אולם התברר כי באותו חדר הניח אחד הילדים מוקדם יותר מנורת שולחן סמוך למיטתו. זאת באה במגע עם המזרן שהחל להתלקח.

"בערך בשעה שלוש, שמעתי קול של זכוכית מתנפצת מהקומה השנייה. עליתי למעלה והמסדרון היה מלא עשן. אי אפשר היה לראות כלום מרוב עשן ולא היה חשמל".

מתברר כי החדר שממנו הוציאה קודם לכן את שני בניה, בני שנתיים ושבע, בער והלהבות התפשטו ואיימו על שני חדרים נוספים בהם ישנו שלושה ילדים נוספים. במפלס התחתון ישנו ארבעה ילדים, בהם השניים שפונו מחדרם. גילאי הילדים נעים בין שנתיים לעשר. שלושה בנים בוגרים יותר נמצאים כעת בחו"ל, כמו גם אב המשפחה.

"לא פחדתי ולא חשבתי על כלום, מלבד איך אני מוציאה את הילדים שלי מהאש", שיחזרה בשארי. "נכנסתי לחדר הראשון, בו ישן ילד אחד. לא ראיתי כלום, אבל מיששתי במקום בו ידעתי שנמצאת המיטה ומשכתי אותו החוצה. עברתי לחדר הסמוך והצלחתי להוציא משם שני ילדים נוספים. אני לא זוכרת איך הצלחתי לסחוב את שלושתם למטה. תוך כדי כך צעקתי 'אש, אש' כדי שארבעת הילדים שישנו למטה ייצאו החוצה".

למקום הגיעו בינתיים כוחות כיבוי מצפת שכיבו את הלהבות. לקומה העליונה נגרם נזק כבד מאוד ורכוש רב עלה בלהבות.

בינתיים שוהים בני המשפחה בדירה זמנית שניתנה להם בקרית חב"ד בצפת. האם ושבעת ילדיה פונו לבית החולים "זיו" בצפת לבדיקות, לאחר ששאפו עשן ושוחררו משם כשמצבם טוב.

היום יגיעו לדירה השרופה מתנדבי תנועת "לבנות ולהיבנות" שפועלים בעיר מאז מלחמת לבנון השנייה בשיפוץ מקלטים ובסיוע לנזקקים, זאת בסיוע כספי של "שותפות 2000", ארגון פילנתרופי הקשור לסוכנות היהודית.

"השריפה הזאת יכולה היתה להיגמר באסון כבד", אומרים בשירותי הכבאות בגליל העליון.

קישורים:
מקור: הארץ
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לבנות ולהבנות קיימת למעלה מ20 שנה  

  me

 2. כל הכבוד!  

  רחלי

 3. אהרון בוצר הקים את לבנות  

  שולה

;