1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. בחצרות חסידים

הוקם ארגון 'שומרים' בסטמפורד היל

ראשי 'השומרים' החדש, שהוקם במתכונת ארגוני 'השומרים' הפועלים בריכוזים חרדיים בארצות-הברית, כבר נפגשו במהלך השבוע עם בכירים במשטרה המקומית וקיבלו אישור עקרוני לפעול
כתב בחדרי חרדים, כ"ז תמוז תשס"ח 30/07/2008 12:44

ילדים יהודיים באחת משכונות לונדון. צילום ארכיון: מגזין מסע אחר ילדים בשכונה חרדית בלונדון. צילום: מסע אחר


ארגון 'שומרים' הוקם השבוע בשכונת סטמפורד היל בלונדון. בראש הארגון עומד הרב אשר שפירא. חברי העמותה הם יעקב יעקובוביץ’, חיים הויכהויזר, אפרים גולדשטיין, הרב חיים שלום שטיינהרט ועוד.

ראשי ארגון 'השומרים' החדש, שהוקם במתכונת ארגוני 'השומרים' הפועלים בריכוזים חרדיים בארצות-הברית, כבר נפגשו במהלך השבוע עם בכירים במשטרה המקומית וקיבלו אישור עקרוני לפעילות בשכונה.

ארגון ה'שומרים', שנוסד לראשונה בניו יורק, מפעיל מתנדבים המוזעקים לכל אירוע, עוד לפני המשטרה.

במקרה של גניבות או יריות, רודפים חברי הארגון אחר הפושע, לוכדים אותו ומחזיקים בו עד בוא המשטרה. המשטרה בארה"ב נעזרת רבות במתנדבי הארגון ואף מעודדת את פעילותו.

הצורך בהקמת הארגון דווקא בשכונת סטמפורד היל, התחזק לאחרונה בעקבות אירועים של תקיפת חרדים. רק לפני שבועיים דיווחנו על תקיפת נער שחזר מתפילת שחרית, ועל מבוגר שנדקר על-ידי גויים בסמוך לבית המדרש.

יצוין כי בעבר נעשו מספר ניסיונות להקים ארגונים דומים, אבל הניסיונות לא צלחו ומעט מאוד אנשים התנדבו. בסטמפורד היל מבטיחים שהפעם זה שונה. "בעבר עמדו בראש הארגונים צעירים רווקים לא רציניים, אז אף אחד לא לקח אותם ברצינות", אומרים מקימי ה'שומרים'. "אבל הצורך בהקמת ארגון כזה הפך להיות בוער. עכשיו הקמנו ארגון מכובד, עם יו"ר מכובד, גזבר, וסגן מנהל, וקבוצה של מתנדבים מקרב תושבי המקום. הארגון גם פועל בצורה רשמית עם שיתוף פעולה של המשטרה. אנחנו מקווים שהקמת הארגון תוריד את מפלס האירועים האנטישמיים האלימים שפקדים את השכונה".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. זה הכל שטויות!  

    SOME 1

  2. בישראל קוראים לארגון השומרים צבא הגנה לישראל  

    ההמום

;