1. עמוד הבית
  2. נשים
  3. משפחה

אחרי תשעת הימים: טיפים להתמודדות עם הכביסה

תשעת הימים חלפו וערימות הכביסה שהצטברו ממתינות לטיפול. באמצעות סדר, מיון ותכנון מראש ניתן להתגבר על הערימות בקלות ובמהירות. יועצי הכביסה של "ביומט" מגישים מגוון טיפים
שרות בחדרי חרדים, י' אב תשס"ח 11/08/2008 10:55

צילום: מנח זרקא צילום: מנח זרקא


תשעת הימים מאחורינו, וערימות הכביסה הרבות שהצטברו ממתינות לטיפול. מסתבר שבאמצעות סדר, מיון ותכנון מראש ניתן להתגבר על הערימות בקלות ובמהירות. יועצי הכביסה של "ביומט" מגישים מגוון טיפים לטיפול מהיר בכביסה.

• מיון יסודי- אחד השלבים החשובים בטרם ביצוע פעולת הכביסה- הוא מיון הכביסה לפי סיווג: 1) צבע 2) סוג בד-צמר,משי וכד' 3) שימוש-מגבות רחצה , מטבח , מצעים ווילונות 4) גרביים 5) הלבשה אישית.

• הפרדת צבעים – יש להקפיד על הפרדת צבעים מוחלטת. לבנים בנפרד, צבעוני-בהיר בנפרד, צבעוני כהה בנפרד וכהים בנפרד. הפרדה בין צבעי הכביסה תמנע דהייה או מעבר של צבעים מבגד לבגד והצבעים המקוריים של הבגדים - ישמרו.

• ארגון הבגדים לקראת הכביסה- ישנם בגדים שמומלץ לסדרם וליישרם לפני הכביסה. פריטים בעלי רוכסן או כפתורים, מומלץ לרכסם לפני הכנסתם למכונה. גרביים- מומלץ לאגד בזוגות. פריטים קטנים ועדינים, כגון: ציצית, מומלץ להכניס לשקית בד נפרדת.

• התאמת תוכנית הכביסה בהתאם לסוג הבד- יש להקפיד לקרוא את הוראות היצרן שמופיעים על תווית הבגד לפני הפעלת המכונה. בגדים עדינים יש לכבס בטמפרטורה נמוכה של בין 30-40 מעלות, מגבות ובדים חזקים יש לכבס בהרתחה בטמפרטורה של בין 60 ל90 מעלות וכדומה.

• שימוש בחומרי כביסה מתאימים- אבקות הכביסה, מעניקות לבגד חיטוי וניקוי מושלם באמצעות הסבון הפעיל הקיים בהן. יש לבחור באבקה מתאימה בעל מרכיבי חיטוי וסבון פעיל, לדוגמא: אבקת הכביסה "ביומט", מכילה חומצת ה"אוקסיג'ין פאואר", שמסייעת באמצעות חמצן פעיל להסרת כתמים ולביצוע פעולת ניקוי וחיטוי יסודית.

• בדיקה ניסיונית לבדים חשודים- בדים מסוימים שצבעם שחור או כחול כהה או צבעים עזים ( אדום וכד' ) נוטים לצבוע את המים בהם הם מתכבסים וכך גם לצבוע בגדים אחרים בסביבה. מומלץ לבדוק לפני שמכבסים בדים 'חשודים' את יציבות הצבע, ומוטב לכבס אותם בנפרד.

• תכולת המכונה- מלכתחילה לא מומלץ לדחוס את המכונה באופן מוגזם, עומס רב גורם לכביסה להתכבס פחות טוב. רצוי להשאיר באופן קבוע רווח ולאפשר לבגדים להתכבס היטב.

• פינוי המכונה בתום הפעולה - לאחרי סיום פעולת הכביסה מומלץ לפנות את המכונה מייד ולא להשאיר כביסה במשך זמן רב מפני שהבגדים עלולים להתקמט ולקבל ריח לא נעים.

* המידע באדיבות מומחי הכביסה של "ביומט".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.