1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

למה ביטל הגר"ד סגל 'ועד' בישיבה?

הגר"ד סגל מעביר שיחה אחת לשבועיים בישיבת תפרח. השבוע מסר את השיחה, למרות שנפלו טילים בעיצומה. אך את הוועד שמוסר לבחורים משודכים - לא מסר, בעקבות טלפון שקיבל
יוסי שוורץ, כתב בחדרי חרדים, ה' טבת תשס"ט 01/01/2009 19:51

מוסדות תורה בדרום (21) ישיבת תפרח אמש בתפילת מעריב

מידי שבועיים מגיע המשגיח הגר"ד סגל למסור את שיחתו בישיבת תושיה – תפרח. מיד לאחר השיחה, מוסר הגר"ד ועד לקבוצה מצומצמת מתלמידי הישיבה. השבוע נתלה פתק בישיבה, שהוועד מיועד לאלו מבני הישיבה, הנמצאים בתקופת אירוסיהם.

ביום ג' הגיע הגר"ד סגל למסור את השיחה. תוך כדי השיחה נשמעה הצפירה במושב תפרח, ושניות בודדות לאחר מכן נודע כי הנפילות אירעו בתחום היישוב. הגר"ד סגל, שהיה בעיצומה של מסירת השיחה, המשיך את דבריו כרגיל, למרות צופרי האזעקה. הוא אף הבטיח לתלמידים שהטילים לא יפגעו בישיבה. ואכן, למרות נטישה של ישיבות רבות את איזור הדרום, ישיבת תפרח נשארה במבנים, ואף בשעת שמיעת צפירות ממשיכים התלמידים ללמוד כרגיל.

בתום השיחה, המתינו תלמידי הישיבה המאורסים לוועד לחתנים, אלא שלהפתעתם אמר להם הגר"ד שהיום לא יתקיים 'ועד'. לשאלת הבחורים מדוע - השיב הגר"ד סגל כי קיבל טלפון מאישתו, ששמעה על הנפילות בתפרח, ומבקשת שישוב מהר הביתה.

לאחר מכן נמלך בו ואמר, שהיום יתקיים ועד אך בן משפט אחד: "אישתי ביקשה ממני לחזור הביתה. דעו לשמוע ולהתחשב במה שהאשה אומרת..."

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ענק שבענקים!!! עמוד המוסר!!!!  (ל”ת)

  יוסי

 2. ללמוד מן הגדולים  

  zeve

 3. אגודת מנוח  

  למך

 4. רק חבל שהוא לא נותן דוגמה אישית  

  היהודי הנודד

 5. לא מתאים  

  ליאור

 6. הוא לא ענק אלא טיפש שבטיפשים  (ל”ת)

  אני ענקקקקקקק

 7. ללמך  

  פלוני