1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

ברכב, במבנה ובשטח פתוח • כך תתגוננו מרקטות

בעקבות מתקפת הרקטות על דרום הארץ מרענן פיקוד העורף את ההנחיות לשעת חירום • מה תעשו בהישמע 'צבע אדום' ברכב? • איפה המקום הכי בטוח? • ומהם 'התדרים השקטים?'
אלי שלזינגר, בחדרי חרדים, י"ז אדר תשע"ב 11/03/2012 12:39

ירי, גראד, רקטה, מחבלים ירי רקטה. צילום: דובר צה"לבעקבות ההסלמה הביטחונית בדרום שוטרי המחוז הדרומי של משטרת ישראל ערוכים בפריסה מלאה ורחבה בכל גזרת המחוז. בוטלו חופשות וכל השוטרים עובדים מסביב לשעון כדי לתת מענה לכל התפתחות.

בעקבות ההסלמה פרסם פיקוד העורף הנחיות התגוננות לתושבים המתגוררים בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה. (כולל הישובים: אשקלון, אשדוד, באר שבע נתיבות, שדרות, קריית מלאכי, קריית גת, גדרה, יבנה, מועצה אזורית חבל יבנה, גדרות, גן יבנה).

בהשמע אזעקה או קול נפץ, יש להכנס למרחב המוגן תוך פרק הזמן המוגדר העומד לרשותך. אסורה התקהלות או התכנסות של למעלה מ-500 אנשים, בשטח פתוח או סגור (לרבות אירועים ומופעים).
בזמן הישמע אזעקה או קול נפץ יש לפעול על פי ההנחיות הבאות:

במבנה - יש להיכנס לממ"ד, ממ"ק, מקלט או חדר פנימי מוגן, בהתאם לזמן העומד לרשותנו, ולסגור דלתות וחלונות.

בחוץ - יש להיכנס למבנה קרוב, בהתאם לזמן העומד לרשותנו. אם אין מבנה בקרבת מקום, או אם נמצאים בשטח פתוח, יש לשכב על הקרקע ולהגן על הראש באמצעות הידיים.

ברכב - יש לעצור בצד הדרך, לצאת מהרכב ולהכנס למבנה או למחסה קרוב. אם לא ניתן להגיע למבנה או למחסה תוך פרק הזמן העומד לרשותנו - יש לצאת מהרכב, לשכב על הקרקע ולהגן על הראש באמצעות הידיים. במקרה שלא ניתן לצאת מהרכב, יש לעצור בצד הדרך ולהמתין 10 דקות.

אם לא ניתנה הנחיה אחרת - לאחר 10 דקות ניתן לצאת מהמיגון. חשוב להתרחק מחפצים לא מזוהים או מרקטה המונחת על הארץ. במקרה כזה, יש להרחיק סקרנים ולהודיע למשטרה. יש להמשיך ולהאזין להנחיות באמצעי התקשורת.

הנחיות לבחירת המרחב המוגן והכנתו:

את המרחב המוגן נבחר בהתאם לזמן העומד לרשותנו מרגע הישמע האזעקה או השמע קול נפץ, לפי סדר העדיפות הבא:

• ממ"ד (מרחב מוגן דירתי) או ממ"ק (מרחב מוגן קומתי) הם הבחירה המועדפת.

• מקלט

מקלט בבניין משותף – בתנאי שהמקלט פנימי ונמצא בתוך הבניין ובתנאי שניתן להגיע אליו דרך חדר מדרגות פנימי, ללא תלות בזמן ההתרעה.

מקלט ציבורי - בתנאי שניתן להגיע אליו תוך פרק הזמן הנדרש מרגע הישמע האזעקה.

• באין ממ"ד, ממ"ק או מקלט, יש לבחור חדר פנימי מוגן שבו יש מינימום קירות חיצוניים, חלונות ופתחים.

• דיירי הקומה העליונה המתגוררים בבניין מעל שלוש קומות במבנה ללא ממ"ד או ממ"ק או מקלט פנימי ירדו שתי קומות ויישארו בחדר המדרגות.

• דיירי הקומה העליונה המתגוררים בבניין בן שלוש קומות במבנה ללא ממ"ד או ממ"ק או מקלט פנימי ירדו קומה אחת ויישארו בחדר המדרגות.

עדכון תדרי "גל שקט" לטובת תושבי הדרום:

באר שבע והסביבה 97FM, 95.8FM

אשקלון, אשדוד והסביבה 101.5FM

אשדוד והסביבה 93.3FM

הנחיות התגוננות לתושבי הדרום

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;