י"ב סיון התשפ"ד
18.06.2024

כולם בשביל אחד: הכנסת תתמוך במיכאל בן-ארי

פעולת תגמול: ארצות הברית שללה ויזה אמריקנית מח"כ בן-ארי, יו"ר הכנסת ביטל ההשתתפות ח"כיות בכנס העצמת נשים בקונגרס • "הטענה האמריקנית פוגעת בכנסת כולה"

ח"כ מיכאל בן-ארי
ח"כ מיכאל בן-ארי

בצעד יוצא דופן הורה יו"ר הכנסת, ראובן רובי ריבלין, להודיע לקונגרס האמריקני על ביטולו של כנס להעצמת נשים בהשתתפות חברות כנסת ישראליות ומחוקקות בקונגרס, שתוכנן להתקיים בוושינגטון בעוד כעשרה ימים.

בכנס אמורות היו להשתתף מטעם הכנסת חברות הכנסת זהבה גלאון (מרצ), עינת וילף (עבודה) וציפי חוטובלי (ליכוד), והוא תוכנן להימשך כארבעה ימים, החל מ-25 למרץ השנה. במסגרת הכנס, תוכנן להתקיים פאנל משותף לחברות הכנסת ולמחוקקות מהקונגרס, אירוע בשגרירות הישראלית והצגת שיתוף פעולה בין הפרלמנטים.

יו"ר הכנסת עדכן את חברי נשיאות הכנסת, כי החליט על ביטול ההשתתפות של ח"כים בכנס בארה"ב, בעקבות ביטול הויזה האמריקנית לח"כ מיכאל בן-ארי. לדברי ריבלין, "טענתה של ארצות הברית, כאילו אחד מחברי הכנסת הוא פעיל טרור, איננה מקובלת, ופוגעת בכבוד הכנסת כולה".

לפני כשבועיים דחתה השגרירות האמריקנית את בקשת הויזה של ח"כ מיכאל בן-ארי מהאיחוד הלאומי, לאחר שקיבלה את עמדת מחלקת המדינה בממשל האמריקני, זאת, בנימוק כי ח"כ בן ארי מעורב בפעילות של ארגון טרור.

בתגובה, שיגר יו"ר הכנסת מכתב מחאה חריף לשגריר ארה"ב בישראל, דניאל שפירו, ובו כתב: "בן-ארי משמש בכנסת כחבר כנסת מטעם הסיעת האיחוד הלאומי, שהיא סיעה לגיטימית לכל דבר ועניין בפרלמנט הישראלי. בהיותו נבחר ציבור במדינת ישראל, שהיא כידוע ידידה קרובה של ארה"ב, אין מקום למנוע ממנו כניסה לארה"ב מטעמים כלשהם, ובוודאי שאין לשייך אותו לכל ארגון טרור. אנו רואים בחומרה רבה פסילה מעין זו של נבחר ציבור במדינת ישראל, שהיא מדינת חוק ודמוקרטיה למופת".

חברי הנשיאות שנכחו בדיון, ובהם ח"כ מוחמד ברכה מחד"ש, הביעו תמיכה בהחלטת יו"ר הכנסת.
ראובן רובי ריבלין דן שפירו מיכאל בן ארי כנסת ויזה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד