1. עמוד הבית
  2. מחשבים ואינטרנט
  3. סלולר

61% ממשתמשי האייפון התעדכנו לגרסת המערכת האחרונה תוך שבועיים

גרסתה החדשה של מערכת ההפעלה iOS הגיעה ל-61% מהאייפונים שבועיים בלבד לאחר שחרורה • מדובר בעדכון המהיר ביותר אי פעם לגרסת מערכת הפעלה סלולרית חכמה
גלובס, ב' ניסן תשע"ב 25/03/2012 19:20

מנחם הלוי אייפון. צילום: מנחם הלוי

שבועיים בלבד לאחר שחרור גרסתה האחרונה של מערכת ההפעלה לאייפון, שודרגו אליה כבר 61% מהמכשירים התומכים, כך לפי מפתח האפליקציות דייויד סמית'. סמית' מפתח אפליקציית ספרים מוקלטים (Audiobooks) למכשירי אפל. מאחר והאפליקציה, בעלת גרסה חינמית וגרסה בתשלום, נהנית מיותר מ-100,000 הורדות בשבוע, הוא מסוגל לספק מידע אמין ומעניין על הרגליהם של משתמשי iOS בזכות נתונים ששאב מהורדות המשתמשים.

לטענת סמית', מרגע שחרורה של iOS 5.1 בשביעי במרץ ועד שהגיעה ל-50% מהמשתמשים בגרסה 5 עברו חמישה ימים בלבד, ואחרי חמישה-עשר ימים כבר הגיע שיעור המשדרגים מקרב משתמשי iOS5 ל-77%. כאשר הוסיף לחישוב את לקוחותיו המשתמשים בגרסאות קודמות של מערכת ההפעלה הגיע לשיעור משדרגים כוללשל 61%. לצורך ההשוואה, ל-iOS 4 לקח חודש כדי להגיע ל-50% ממשתמשי ה-iOS.

התכונה שאיפשרה את תהליך השדרוג המהיר היא האפשרות לעדכן את המכשיר לגרסאות הבאות "דרך האוויר" (OTA), ללא צורך בחיבור למחשב ושימוש ב-iTunes. זהו אחד החידושים המשמעותיים ביותר ב-iOS 5 וכנראה שהנוחות שהוא מקנה מעודדת משתמשים לבצע עדכונים תכופים יותר למערכת ההפעלה. הנתונים הללו מצביעים ללא ספק על כמה שימושי יכול להיות עדכון דרך האוויר - תכונה שהיעדרה מרוב מכשירי האנדרואיד יכולה להסביר מדוע רק 1.6% מהמכשירים עודכנו עד כה לגרסתה העדכנית של המערכת, 4.0, הזמינה זה מספר חודשים.
עיתון גלובס לחודש היכרות - כל הכתבות, המאמרים וטורי הדעה אצלך מדי ערב >>

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מי שפרץ את האיפון העידכון לא יורד לפלפון אולי יודע משהו איך בכל זאת אפשר להוריד  (ל”ת)

    שלמה