1. עמוד הבית
  2. מוזיקה
  3. מוזיקה

פרחי ישראל רוצים לקרב הגאולה • להאזנה

פרחי ישראל מנקים שולחן לקראת אלבומם השני • הסנונית הראשונה: שרים על אהבת חינם • המנצח, מאיר גבאי: "הגיעה העת להפוך את האיבה לאהבה"
ישראל חבר, בחדרי חרדים, ג' ניסן תשע"ב 26/03/2012 08:48

פרחי ישראל

סנונית ראשונה מתוך אלבום חדש של מקהלת הילדים פרחי ישראל מגבעת שמואל: 'באהבת חינם', שיר ראשון בדרך לאלבום חדש, שני במספר.

המקהלה, בניצוחו של מאיר גבאי ובניהולו של ארנון גולדברג, כוללת כעשרים כישרונות צעירים וצעירים עוד יותר. הילדים נפגשים בכל שבוע לחוג שירה, לומדים את עקרונות המוסיקה היהודית והישראלית, מתאמנים וגם מופיעים באירועים מקומיים וממלכתיים. אלבום הבכורה של המקהלה נעשה ונצליח שיצא לפני כשנה, אכן עשה והצליח וזכה לשבחים רבים.

ההרכב הצעיר מתמחה ברפרטואר מרשים, המשלב יחד שירים ישראליים לצד שירי קודש ונשמה, בעיבודים חדשניים ובלחנים מקוריים. עושר הסגנונות המוסיקליים ורבגוניות הטקסטים, שואף לייצג את מרקם התרבות הישראלית על שלל מרכיביה "עם הפנים לכלל ישראל". גם בשיר 'אהבת חינם' מבקשים להעביר הילדים מסר של אחדות לציבור בישראל.
כולנו ביחד כל עם ישראל אחים
נושאים עוד תפילה ושרים כמלאכים
והריני אוהב כל אחד מעם ישראל כנפשי ומאוד

כי כולנו ביחד באהבת חינם
נקרב ת...משיח, נביא גאולה לעולם
כי כולנו ביחד עם ישראל חי
נקרב ת...משיח ונביא גאולה לכולם

"על רקע האירועים האחרונים, בהם אחים מפנים עורף לעצמם ובשר מבשרם", מסביר המוסיקאי ומנצח הלהקה מאיר גבאי, "החלטנו ב'פרחי ישראל' להתמקד ביצירת אחדות אמתית בעם, כי כולנו בעצם משפחה אחת. חרדים וחילוניים, חיילים ואזרחים צריכים להשקיע באהבת חינם. הגיעה העת להפוך את השנאה, מאיבה לאהבה...".

האלבום המלא יצא בזע"ה לקראת ל"ג בעומר, עת תצא הלהקה לסיבוב הופעות בישראל וכן בקהילות יהודיות בחו"ל.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;