1. עמוד הבית
  2. מוזיקה
  3. מוזיקה

100,000 אלבומים • אודי דוידי אומר תודה • להאזנה

עוד לא חלף עשור מאז פרץ אודי דוידי אל המוסיקה היהודית, וכבר מכר למעלה ממאה אלף אלבומים • אתם מוזמנים להאזין לשיר התודה שלו לריבון כל העולמים
שי קאהן, בחדרי חרדים, א' סיון תשע"ב 22/05/2012 13:33

אודי דוידי תודה לבורא עולם, אודי דוידי. צילום: אליהו אמסלם

לפני פחות מעשור פרץ בסערה לעולם המוסיקה היהודית, הזמר אודי דוידי עם אלבום הבכורה 'דבר אליו'. התחלת הדרך היתה במקביל לרעיית הצאן בהרי חברון שנתנו השראה, ההמשך היה משולב במערכת תופים בירכתי הבמה – כשהקהל תוהה איפה מתחבא הזמר, אבל ההמשך המפתיע לא הותיר לדוידי ברירה, אלא להתמקד במוסיקה ולהתייצב בקדמת הבמה.


ההיסטריה עשתה את שלה והאלבום הרביעי, רוחות טובות, הגיע בזריזות מופלאה למעמד אלבום זהב. לפני כשנה, אודי שבר שיאים של השמעות וחשיפה גם בתקשורת הכללית. במשך שלושה שבועות ברציפות היה השיר בן אהוב המושמע ביותר בכלל תחנות הרדיו בישראל.

כשהוא נמצא כמעט שנה אחרי השקת האלבום החמישי בן אהוב, אנחנו מתבשרים על שבירת שיאים חדשה במוסיקה היהודית. לא רק שהאלבום הנוכחי הגיע למעמד אלבום זהב, שזה אומר מכירת 20,000 עותקים – אלא מסתבר שמקביל גם ארבעת האלבומים הקודמים של דוידי: דבר אליו, חוזר אליך, לכל זמן ורוחות טובות – הגיעו גם הם, כל אחד בקצב שלו – יחד לקו הסיום של אלבום זהב.

מאה אלף אלבומים, במיוחד בעידן של צריבות והורדות – אינם דבר של מה בכך. אודי בחר לבטא את רגשי ההוקרה שלו לרבונו של עולם כמובן, וגם לעשרות אלפי רוכשי האלבומים – בשיר חדש: 'עכשיו שתיקה: זמן לומר תודה'. בכתיבתו המיוחדת של אודי, הוא אומר תודה: "אני לעצמי אין בי כלום, מעפר אני בא ואליו אשוב, עכשיו שתיקה, זמן לומר תודה".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אין על אודי  

    מתה על השירים שלו

;