י"א תמוז התשפ"ד
17.07.2024

לוויה- סיקור

לוויה- סיקור

אלפים מלווים בשעה זו (ג') את בני משפחת אטיאס שנספו בתאונה הקשה בטבריה הלילה בדרכם האחרונה בבית העלמין היהודי בצפת. בני משפחה ורבנים ספדו בקצרה בזה אחר זה כשקולות בכי וזעקות שבר נשמעים ברקע.

כוחות גדולים של הצלה, מגן דוד אדום ומשטרה התפרסו כבר בשעה מוקדמת סביב בית העלמין.

מקומות הקבורה בבית העלמין הוכנו כבר בשעות אחר הצהריים. בזו אחר זו מוטמנות גופותיהם של רפאל אטיאס (42) רעייתו יהודית (42) ושישה מילדיהם – אביה (17), התאומים אלישיב ונריה (16), שירה (11), תאיר (8) ונועה (4). בת נוספת, רחל בת ה-7 נמצאת בשעה זו בבית החולים רמב"ם שם תשהה במהלך הלילה.

הרב מנחם אברהם, רבה של העיר מגדל העמק הספיד את בני משפחת אטיאס ואת משפחת נעמן, משפחתה של יהודית ע"ה המתגוררת בצפת: "זו גזירה קשה לעכל", אמר הרב אברהם. "איך אפשר לתאר אנשים שיצאו משמחה של תורה בדרכם לטבריה להתפלל על קבר השל"ה הקדוש עולים בסערה השמיימה.

"מי יכול להספיד? מי יכול להתאבל? רק כלל ישראל! זהו אסון שאינו יכול להתחלק בין כולם. הקרבנו קורבנות ציבור. נאמר לצרותינו די!".

ראש עיריית צפת אילן שוחט הספיד: "מי היה מאמין שיספידו אותך ויספרו על פועלך במעמד שכזה? הבוקר נפגשתי עם תלמידך, הם לא יודעים איך להמשיך את המציאות כשאתה חסר. נקרע לנו הלב. השפה העברית עדיין לא מצאה את המילים הנכונות לתאר את האסון הכבד שנפל עלינו. כל אחד ואחד מהילדים הוא עולם ומלואו. כל אחד היה צריך להמשיך את השושלת של המשפחה הנפלאה הזו". שוחט סיפר כי רק שלשום במסגרת טיול השתטחה האם על קברה של רחל אמנו והתפללה על ילדיה. "זה הזמן לחשבון נפש, לאחדות לשיפור מעשינו".

מיד אחריו הספיד בקצרה רבה של היישוב בר יוחאי ואמר שצריך להתעורר ולהתחזק בעקבות האסון. ראש המועצה האזורית של מרום גליל אמר: "עם ישראל התעורר לבוקר קשה, אסון כבד, משפחה שלימה נספתה. אני מבטיח לכם שנלווה את רחל הקטנה כדי שתמשיך לצמוח ותזכה להמשיך את הדור ההמשך של המשפחה".

גם האח ישי ואחים נוספים הספידו בקצרה וביקשו מחילה בשם כל בני המשפחה. הרב רפאל כהן מתוניס הספיד דרך הטלפון ובכה את הכאב הגדול. מיד לאחר מכן אמרו אלפי המלווים קבלת עול מלכות שמיים, "נבקש מהקב"ה ומהצדיקים האלו שיתפללו עלינו ועל כל עם ישראל", אמר.

צפת בר יוחאי לוויה אטיאס

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד