י"ח תמוז התשפ"ד
24.07.2024

לראשונה ברוסיה: גלידה חלבית כשרה למהדרין

לראשונה בתולדות האימפריה הרוסית: ענקית יצרני הגלידות 'סטברופולסקי ביקשה הכשר - וצוות רבני חב"ד פתחו במלאכת ההכשרה • הגלידה תשווק גם בישראל

מפעל הגלידות הרוסי
מפעל הגלידות הרוסי

עדות נוספת למהפכת הכשרות שעוברת על רוסיה, ניתן לקבל השבוע עם סיום הייצור המיוחד של גלידה חלבית כשרה למהדרין, לראשונה בתולדות האימפריה הרוסית.

הכל החל בפנייה של ענקית יצרני הגלידות ברוסיה - חברת 'סטברופולסקי', לוועד הכשרות של הרבנות הראשית של רוסיה, לקבלת הכשר לקו יצור מיוחד שברצונם לשווק ברוסיה ובארץ, עם ההכשר בראשותו של רבה הראשי של רוסיה הגר"ב לאזאר.

צוות מיוחד של רבנים ומשגיחי כשרות יצא בטיסה ממוסקבה לעיר סטברופול שברוסיה, בהם הרב יוסף יצחק מרזל מרבני ועד הכשרות והרב יוסף וורזוב יו"ר ועד הכשרות, שם חברו לרב העיר ושליח חב"ד המקומי הרב אלכסנדר נעסטרוב, ובמשך מספר ימים, הכשירו את הקו המיוחד שיועד לייצור הכשר.

מתחילת שלב החליבה ועד האריזה והחתמתם של עשרות אלפי הגלידות בחותמת 'חלב ישראל' למהדרין - לא הסירו הרבנים והמשגיחים את עיניהם, כל העת עמדו ופיקחו באופן מחמיר ורצוף.בשלב הראשון ייצרו במפעל הגלידות ששה סוגי גלידות שונים בטעמים רבים, אשר ישווקו בימים הקרובים בחנויות רבות ברוסיה, וברשתות שונות בארץ ישראל.

הכשרת מפעל זה היא, כאמור, חלק ממהפכה של ממש שעוברת על רוסיה בתחום הכשרות, כאשר מפעלים רבים מתעניינים ומוכנים לקבל את כל התנאים המחמירים בכדי לזכות בהכשר המהודר של הרבנות הראשית לרוסיה, שמוניטין רב יצא לו בכל העולם.

מוצרים רבים שזכו לשאת את ההכשר המהודר, מופצים בהצלחה יתירה בכל העולם וזוכים לעלות על שולחנם של משפחות יהודיות השומרים ומפקידים על כשרות ברמה הגבוהה ביותר.'ועד הכשרות' של הרבנות הראשית ברוסיה, מעניק כיום את הכשרות המהודרת לעשרות מפעלי מזון ברוסיה, לעשר מסעדות יוקרתיות במוסקבה ועוד, כאשר צוותות של עשרות משגיחים, מפקחים ורבנים מתעסקים בנושא זה במסירות רבה, במהלך השנה כולה.גלידה חלבי רוסיה כשרות לאזאר

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 9 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד