י"ב אייר התשפ"ד
20.05.2024

'דף היומי': יותר מרבבת נבחנים ב'דרשו'

חודש מאז אירועי 'סיום הש"ס': יותר מרבבת נבחנים על שלושים דפיה הראשונים של מסכת ברכות • המארגנים: "אין ספק שחלק מכך נזקף לזכות אירועי סיום הש"ס"

'דף היומי': יותר מרבבת נבחנים ב'דרשו'

חודש ימים חלף מאז סיימו רבבות מכל רחבי העולם את הש"ס, ורבבות לומדים החלו את לימוד הדף היומי מחדש - כאשר רבים מאד מהם, לומדים חדשים שהחליטו להצטרף למסלול היומי.

מנתונים שמפרסם הארגון העולמי להפצת תורה 'דרשו', מתברר שהיקף החיזוק העצום והחסר תקדים שנוצר בחודש האחרון חצה את כל המחזורים מהעבר. למעלה מעשרת אלפים לומדי תורה ייבחנו ביום שישי הקרוב ערב שבת קודש פרשת כי תבוא, במבחן הראשון על שלושים הדפים הראשונים במסכת ברכות. מדובר במספר עצום של לומדים אשר נטלו על עצמם את נועם הלימוד גם ע"י בחינה מעשית, על מנת לחדד את הידיעה ולקנות קנין של תורה בהיקף מכמני הש"ס.

בימים האחרונים הביעו גדולי ישראל את הסכמתם להשתתף במוקדי המבחנים שיהיו בכמה מוקדים ברחבי הארץ והרעיפו את ברכתם לרבבת נבחני 'דרשו' הצפויים להיבחן מחר, ביום שישי, תוך הערכה לארגון הגדול בעולם להפצת תורה אשר יצר חיזוק אדיר בלימוד התורה.

בארגון משלימים בימים אלו את ההיערכות הלוגיסטית רחבת ההיקף לקראת המבחן הראשון, על מנת לקלוט את הנבחנים הרבים במאור פנים ולאפשר להם לערוך את המבחן במקומות מתאימים, לצורך כך הורחבו מוקדי הבחינות, נוספו מוקדים חדשים, נשכרו אולמות רחבי ידיים ברחבי הארץ ונפתחו מוקדי בחינות חדשים ברחבי תבל.

כזכור, מסלול 'קנין תורה' של 'דרשו' נוסד בהתייעצות והכוונת הגאון רבי מיכל יהודה ליפקוביץ זצ"ל על פי סדר הדף היומי, כאשר מידי חודש נלמדים בשני מסלולים נפרדים שלושים דפי הדף היומי. מדי חודש מתכנסים הלומדים למוקדי הבחינה של הארגון ועורכים מבחן על שלושים דפי הגמרא שנלמדו. בארגון העולמי להפצת תורה 'דרשו' מציינים כי בשל העובדה שהמחזור החדש התחיל באמצע חודש אב, נערך המבחן במהלך חודש אלול, כאשר המבחן הבא ייערך לפני ר"ח חשוון ולאחר מכן ימשיכו המבחנים בקצב של מבחן אחד בכל חודש.

בשל הגידול הדרסטי במספרם של הנבחנים, הוחלפו רבים ממוקדי הבחינה והועברו למקומות גדולים יותר, נפתחו מוקדים חדשים ביישובים נוספים ברחבי הארץ, שעד כה לא נערכו בהם מבחני 'דרשו'. כמו"כ נערכים בארגון עם מספר בודקים כפול מהרגיל, כדי שהמבחנים יוכלו להיבדק במהלך החודש לפני שייערך המבחן הבא. "אנו עדים בימים אלו של חודש הרחמים והסליחות לרגעים היסטוריים שמעולם לא היו, עשרת אלפים איש ייבחנו החודש וההרשמה של לומדים חדשים רק נמשכת, מה שמעיד על עוצמת החיזוק בלימוד התורה שנגרם מסיום הש"ס".
דרשו סיום הש''ס רבבה מבחנים ברכות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד