י"ז סיון התשפ"ד
23.06.2024

סקרים ראשונים: מופז מתרסק, ביבי מתחזק ולפיד מזנק

ביבי מסתמן כמלך הבחירות וזוכה ל-57 אחוזי תמיכה • אהוד אולמרט וציפי לבני לא מצליחים להתרומם • גוש הימין מתחזק, הליכוד עולה • והמפלגות החרדיות? מדשדשות

זה שעולה זה שיורד. צילום: פלאש90
זה שעולה זה שיורד. צילום: פלאש90קדימה מתרסקת, הליכוד מתחזק, העבודה מתרוממת, לפיד מזנק והחרדים מדשדשים במקום. כך עולה מסקרים ראשונים שפורסמו היום (ה') בבוקר.

על פי הסקר הראשון, סקר 'מעריב'-'טלסקר', 'קדימה' בראשות שאול מופז זוכה לשישה מנדטים בלבד. וכך היא מתרסקת בלא פחות מ-22 מנדטים - מ-28 בכנסת האחרונה לשישה בבחירות הקרובות.

למעשה 'קדימה' לא מתרוממת, גם אם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט יתמודד על ראשות הממשלה כמנהיג גוש המרכז.

על פי תוצאות סקר ­­מעריב-טלסקר, גם קדימה בראשות ציפי לבני ואולמרט אינה מקוששת יותר מעשרה מנדטים.

לעומת זאת, מפלגת העבודה בראשות שלי יחימוביץ ו"יש עתיד" בראשות יאיר לפיד זוכות כל אחת ל-17 מנדטים ואוספות את שברי מפלגת קדימה.

עם זאת, בשביל שלי יחימוביץ' מדובר בהיחלשות מסויימת, לאחר שכבר חצתה את רף ה-20 מנדטים - דבר שסייע לה להציג את עצמה כמי שמתמודדת על ראשות הממשלה.

ללפיד מדובר בעלייה. אך בתרחיש של מפלגת אולמרט הוא עשוי להיות הנפגע העיקרי ולאבד ארבעה מנדטים.

לעומת ההתרסקות בשמאל-מרכז, הליכוד מגדיל את כוחו ל-29 מנדטים מ-27 המנדטים שגרף בבחירות הקודמות, וגוש הימין בראשות הליכוד זוכה לתמיכה גדולה יותר. מדובר בהתחזקות ממשית לאחר שכבר ירד בסקרים ל-25 מנדטים.

ישראל ביתנו שומרת פחות או יותר על כוחה עם 13-15 מנדטים, כך גם ש"ס המקבלת 10 מנדטים, מרצ והבית היהודי מתחזקות במנדט אחד כל אחת – 4 ו-5 בהתאמה ואגודת ישראל גם היא מדשדשת במקום עם 5 מנדטים.

בסוף הרשימה משתרכת מפלגת העצמאות, החוצה בקושי את אחוז החסימה, עם שני מנדטים.

יאיר לפיד. צילום: לעםצילום: יאיר לפיד. צילום: לעם
יאיר לפיד. צילום: לעם


קינג ביבי

סקר נוסף שהתפרסם הבוקר בהארץ מצביע על תמונה דומה למדי. הליכוד זוכה אכן ל-29 מנדטים, קדימה ל-7, אך לפי הסקר הזה, לפיד זוכה רק ל-11 מנדטים.

אגודת ישראל יכולה להיות אופטימית מעט וזוכה ל-6 מנדטים. בש"ס אין כל חדש.

סקר דיאולוג-'הארץ' שנערך על-ידי פרופ' קמיל פוקס מאוניברסיטת תל אביב, בחן היבט נוסף: היבט התמיכה הציבורית.

הסקר גילה שראש הממשלה פותח פער ניכר על יריביו גם בהיבט זה. מי שגורפת את אחוזי התמיכה הגבוהים ביותר מול נתניהו, היא ציפי לבני. אבל גם היא, אינה מצליחה לגרוף יותר ממחצית התמיכה שיש לנתניהו (57% מול 28%).

גם מתמודדים נוספים לא הצליחו להמודד מול המלך ביבי. על פי הסקר, לאתגר את ראש הממשלה: יו"ר העבודה שלי יחימוביץ' זוכה ל-17%, יו"ר קדימה שאול מופז – 16% תמיכה ורק -15% מאמינים שיו"ר מפלגת העצמאות אהוד ברק צריך לעמוד בראשות הממשלה.

בהיבט הגושי: גוש הימין מתחזק ל-68 מנדטים, השמאל נחלש ל-52 מנדטים.

מתוך מעריבצילום: מתוך מעריב
מתוך מעריב

ביבי נתניהו שאול מופז ציפי לבני אהוד אולמרט ש

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד