1. עמוד הבית
  2. עסקים ונדל"ן
  3. בארץ

יו"ר חדש לבנק מזרחי-טפחות: משה וידמן

דירקטוריון הבנק מינה את משה וידמן, המשמש דירקטור בבנק, לכהן כיו"ר הבנק במקומו של יעקב פרי • המינוי טעון עדיין אישור סופי מהמפקח על הבנקים
אבי גליק, בחדרי חרדים, י"ג כסלו תשע"ג 27/11/2012 17:12

צילום: יעקב נחומי צילום: יעקב נחומי

יושב ראש חדש למועצת המנהלים של מזרחי-טפחות: דירקטוריון הבנק מינה אתמול (ב) את משה וידמן ליו"ר הבנק במקומו של יעקב פרי - שפרש מהבנק בסוף אוקטובר.

מועצת המנהלים, בראשותו של היו"ר הזמני, מוזי ורטהיים, אימצה את ההסכמות אליהן הגיעו בעלי השליטה בבנק: קבוצת ורטהיים וקבוצת עופר.

על-פי ההסכמות, יתמנה משה וידמן, המשמש דירקטור במזרחי-טפחות מטעם קבוצת עופר מאז חודש אוגוסט 2010, ליו"ר הבנק למשך שלוש שנים – בין ה-1 בדצמבר 2012 ועד ל-30 בנובמבר 2015. בתום התקופה תובא לדירקטוריון הצעת החלטה למנות לתפקיד היו"ר דירקטור מטעם קבוצת ורטהיים, גם כן לתקופה של שלוש שנים.

יצוין, כי שני המינויים – זה של משה וידמן וזה של מחליפו בעוד שלוש שנים, טעונים אישור של המפקח על הבנקים בבנק ישראל. וידמן התחייב לחדול מלכהן כדירקטור בכל החברות שבהן הוא מכהן כיום, בתוך 4 חודשים.

היו"ר הזמני של הבנק, מוזי ורטהיים, בירך על המינוי וציין כי אין לו ספק שניסיונו, כישוריו ואישיותו של היו"ר החדש יסייעו לו לנווט את עבודת הדירקטוריון באופן מקצועי וענייני, תוך יצירת סביבת עבודה הרמונית ופרודוקטיבית. "אני משוכנע שתחת הנהגתם של היו"ר משה וידמן והמנכ"ל אלי יונס, ימשיך מזרחי-טפחות לצעוד בתוואי של הצלחה ושגשוג ולהתבלט לטובה על פני הבנקים המתחרים", אמר מוזי ורטהיים.

וידמן, יליד 1943, הוא נשוי ואב לשלושה ומתגורר בירושלים. באמתחתו תואר ראשון בכלכלה ובמדעי המדינה, ותואר שני במינהל עסקים – התמחות במימון.

בתחילת שנות ה-80 כיהן כמשנה לחשב הכללי באוצר ומאז שימש בשורה של תפקידים בסקטור העסקי, כמנכ"ל וכדירקטור.

בין השאר שימש בעבר כדירקטור בחברה לישראל ובבנק לאומי וכיום מכהן, בין השאר, בדירקטוריונים של: כי"ל, מפעלי ים המלח, מליסרון, אלרוב נדלן, ודש איפקס.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;