1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

שיגור, יירוט, פגיעה: כך נראה הניסוי של "שרביט קסמים"

מערכת הבטחון שחררה סרטון המראה את מערכת 'שרביט קסמים' מיירטת בהצלחה טיל מטרה • המערכת תעניק שכבת הגנה נוספת מפני טילים ורקטות לטווח קצר ובינוני
אלי שלזינגר, בחדרי חרדים, י"ג כסלו תשע"ג 27/11/2012 23:38

שרביט קסמים צילומסך

לאחר שמערכת הביטחון השלימה ניסוי ראשון במערכת היירוט ”שרביט קסמים“, מפרסם הערב (ג), משרד הביטחון סרטון המתעד את מהלך הניסוי, שלב אחר שלב.

הניסוי בוצע על ידי מנהלת "חומה", הפועלת במסגרת המנהל למחקר, לפיתוח אמצעי לחימה ולתשתית טכנולוגית (מפא"ת) של משרד הביטחון הישראלי, יחד עם הסוכנות האמריקנית להגנה בפני טילים האמריקנית (MDA).

מדובר בניסוי מערכתי ראשון במערכת המפותחת עבור משרד הביטחון על ידי חברת 'רפאל' וחברת ריית'און האמריקאית.נתוני הניסוי יאפשרו את המשך הפיתוח של מערכת 'שרביט קסמים', ואת המשך ניסויי הפיתוח הדרושים עד להבשלה מבצעית של המערכת בעתיד.

מערכת ”שרביט קסמים“ נועדה להעניק שכבת הגנה נוספת מפני טילים לטווח קצר ובינוני ובכך לאפשר עיבוי ההגנה על ישראל מאיומי טילים ורקטות.

היא צפויה להשתלב בפעילות לצד סוללות "כיפת ברזל", פטריוט ו“חץ“. מדובר במערכת העתיד של מערך ההגנה האווירית, שמסוגלת ליירט טילי קרקע-קרקע ורקטות קרקע-קרקע בשכבה בינונית עד נמוכה, טילי שיוט וכלי-טיס, בטווחים שיוכלו להגן על כל מדינת ישראל.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;