1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חוץ

אנטישמיות בפריז: צעיר יהודי נדקר; בית כנסת הוצת

אלמוני הצית דלת כניסה אחורית של בית הכנסת • הרב: "איתרנו את האש מיד בהתחלה והצלחנו למנוע את התפשטותה" • צעיר יהודי הוכה ונדקר קל בידי בריונים
יואל ביטלמן, בחדרי חרדים, י' טבת תשע"ג 23/12/2012 12:57

פריז. צילום: גוגל פריז. צילום: גוגלאנטישמיות בצרפת: ביום שישי בבוקר ניסה אלמוני להצית בית-כנסת בפריז, כאשר הצית את דלת הכניסה האחורית של בית הכנסת. הרב שניאור לובצ'יק, רב בית הכנסת, סיפר, כי "מדובר בנס אמיתי. סמוך לדלת שהוצתה עמדו רהיטים, והאש היתה עלולה להתפשט במהירות אל תוך בית הכנסת. איתרנו את האש מיד בהתחלה ובחסדי שמים הצלחנו למנוע את התפשטותה. שום דבר לא יעצור אותנו מלהמשיך להתפלל בבית הכנסת והתפילות של שבת התקיימו כסדרן".

כאות הזדהות עם מתפללי בית הכנסת, הגיעו בערב שבת לרחבת בית הכנסת עשרות חברי מועצת העיר, רבנים ומנהיגי דת מכל הדתות - שהביעו את מחאתם על הפגיעה במקומות קדושים.

ביום חמישי האחרון ניצל בנס צעיר יהודי שהוכה ונדקר בידי בריונים בפריז. על פי המשטרה, היה הרקע לתקיפה היה ניסיון של התוקפים לגנוב את רכבו של הצעיר.

הצעיר סיפר כי התוקפים קיללו אותו והשמיעו דברי נאצה נגד היהודים. הצעיר התנגד, ונדקר בגופו באופן קל. התוקפים נמלטו כאשר ראו רכב מתקרב למקום. הצעיר הובהל לבית חולים עם פציעות קלות, ושוחרר בערב שבת לביתו.

חוקרי המשטרה גבו עדויות, וקבעו כי האירוע בוצע על רקע אנטישמי.

בשני המקרים לא הצליחה המשטרה לאתר את הפושעים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אנחנו במצב קשה, בימים אלו קיימת סכנה גדולה , הציבור נקרא להתפלל ולעורר רחמי שמים מרובים,אשרי הדור הזה עד כדי כך שכל מי שיזכה דווקא עתה, פה  

    בימים אלו קיימת סכנה גדולה

    • ולהתחזק גם בענין הפאה. ללבוש דוקא פאה ולא במטפחת, כמו שהביא הרב ליאור עזרן שליט"א 


;