1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חוץ

השופט שאסר את אסטרייכר ברח מבוליביה לארגנטינה

אחרי 18 חודשים בכלא: איש העסקים החרדי זכה לבלות שבת במחיצת בני משפחתו - בדירת מסתור • לאווירה החגיגית של השבת תרמה הידיעה כי השופט שאסר אותו נמלט
יואל ביטלמן, בחדרי חרדים, י' טבת תשע"ג 23/12/2012 12:17

אסטרייכר אסטרייכר בעת אישפוזושבת מיוחדת עברה על משפחת אסטרייכר בבוליביה: לאחר 18 חודשים בבית הכלא, זכה יעקב אסטרייכר, איש העסקים החרדי מבורו-פארק שבברוקלין, לבלות את השבת בחיק משפחתו - בדירת מסתור.

בני המשפחה חגגו את השבת עם מאכלי שבת, זמירות ומצב רוח מרומם. מה שהוסיף, ללא ספק, לאווירה החגיגית היתה הידיעה שהשופט הראשון שהוביל למעצרו של אסטרייכר נמלט מבוליביה לארגנטינה.

בסוף שבוע שעבר פרסם התובע הכללי של בוליביה צו מעצר נגד השופט הראשון שדן בעניינו של אסטרייכר - והחליט על כליאתו.

בית המשפט זימן את השופט - הנחשד כי ביצע מעשים פליליים והפליל את אסטרייכר - לשימוע מספר פעמים, אך השופט לא הגיע. בבדיקה שנערכה התברר, כי השופט נמלט מבוליביה. ביום שישי האחרון גילו שלטונות בוליביה כי השופט מסתתר בארגנטינה.

סנגורו של יעקב אסטייכר אמר כי הוא "מקווה שתוך 40 יום יסתיים הסיוט ואסטרייכר יוכל לשוב לביתו.

לפי החוק הבוליבי, יצטרך בית המשפט למצוא תוך 45 יום מהיום בו העציר שוחרר למעצר בית, עדויות מרשיעות אמינות, שיצדיקו את הרשעתו והעמדתו לדין. באם לא - ישוחרר אסטרייכר והתיק יסגר.

על פי אותו חוק שוחרר אסטרייכר למעצר בית, שכן בית משפט יכול להחזיק אסיר במאסר, ללא משפט, למשך 18 חודש. אם עד אז לא הצליח בית המשפט להרשיע את האסיר - חייב בית המשפט לשחררו. משפחת אסטרייכר מאמינה כי תוך זמן קצר יוכלו לשוב לניו-יורק.

בינתיים נאסר על אסטרייכר לצאת מביתו מהשעה 10 בלילה, ועליו להתייצב אחת לשבוע במשטרה.

כלי התקשורת בבוליביה מציינים כי השופט נמלט מהמדינה מבעוד מועד, מחשש שיועמד לדין.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הכל בזכות המגבית להקמת מקוה בבוליביה לזכותו בלונדון  

  יהודי מלונדון

  • יישר כוחם, רק ש... הוא היה יוצא ממילא כי עברו 18 חודש. חוצמזה, אתה מנהל חשבונות של הקב"ה? (ל”ת)

   מקווה זה חשוב, את השאר תשאיר לה'

  • אייך הקב''ה מגלגל דברים בצורה מפתיעה ולא צפויה !תודה לבורא עולם על כל הטובות שהוא עושה לנו כל יום ויום ! אני מודה לו כל יום -חוץ מהתפילות-על טובות שעו (ל”ת)

   מתפעלת

 2. אנחנו מוקפים באויבים והיהדות החרדית נמצאת תחת רדיפה ממשלת הכופרים, זה הזמן שכל אחד מאיתנו צריך לאמץ לעצמו את הקטע מתוך התפילה 'תשובה, תפילה וצדקה מעבי  (ל”ת)


 3. אנחנו מוקפים באויבים והיהדות החרדית נמצאת תחת רדיפה ממשלת הכופרים, זה הזמן שכל אחד מאיתנו צריך לאמץ לעצמו את הקטע מתוך התפילה 'תשובה, תפילה וצדקה מעבי  (ל”ת)


 4. עשו מצוה גדולה פדיון שבוים  (ל”ת)

  הנושרת מפתוחי חותם תל אביב

;