1. עמוד הבית
  2. רכב ותחבורה
  3. חדשות בכבישים

אור ירוק פותחת 101 קבוצות של בני נוער ברחבי הארץ

סקר בקרב בני נוער בת"א מצא: 95% נוהגים מעל המהירות המותרת. קבוצות הנוער נחושות לשנות את המצב העגום בדרכים מנכ"ל 'אור ירוק': "המטרה היא להעלות את מודעות הסכנה בכבישים בקרב הצעירים"
אור ירוק, ג' כסלו תשע"ד 06/11/2013 20:03

פעילות אור ירוק בקרית ביאליק (5)


השבוע תיפתח כמידי שנה תכנית קבוצות הנוער מטעמה של עמותת "אור ירוק". השנה, 101 קבוצות של בני נוער בגילאי 16-17 יפעלו ב-37 ישובים במטרה לשנות את תרבות הנהיגה של בני הנוער בישראל. פתיחת קבוצות הנוער נועדה לעודד את בני הנוער להיות מעורבים בקהילה באמצעות עשייה בתחום הבטיחות בדרכים. הקבוצות יפעלו כמובן בערים הגדולות אך לא רק, בין היתר יופעלו קבוצות כאלו גם בשדרות, ראש העין, בית שאן וישובים נוספים.

במסגרת הפעילות, בונים הצעירים קבוצות נוער במסגרות שונות – רשויות מקומיות, החברה למתנ"סים, מועצות תלמידים, תנועות נוער וארגוני נוער שונים, המודרכות על ידי סטודנטים. פעילותן של קבוצות בני הנוער תכלול בין היתר תצפיות בצמתים ובמעברי חצייה, שליחת מכתבים למפקדים בכירים במשטרת ישראל, לח"כים ולשרי הממשלה, ביצוע סקרים בנושאי בטיחות בדרכים ותאונות דרכים בקרב צעירים ופעילויות במסגרות חינוכיות כמו בדיקות לחץ אוויר בחניוני בתי הספר השונים.
נתון מעניין בנוגע לצעירים הוא, שחלקם של נהגים עד גיל 24 מתוך כלל הנהגים שהיו מעורבים בתאונות דרכים, עמד על כ-20% בעוד שחלקם היחסי מכלל המורשים לנהוג עמד על כ-14%.

שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "עמותת 'אור ירוק' הוקמה במטרה לחנך לשינוי תרבות הנהיגה בישראל. אנו מאמינים כי בני הנוער בישראל הם חשובים ביותר למען ההצלחה במאבק בתאונות הדרכים ולצמצום מספר ההרוגים בדרכים. מטרת קבוצות הנוער, הפועלות בין כתלי בתי הספר ומחוצה להם, היא לגרום לבני הנוער להשפיע על הקהילה בה הם חיים למען הבטיחות בדרכים".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;