1. עמוד הבית
  2. מוזיקה
  3. מוזיקה

גדי פוגטש מחיה את אברהם אבוטבול ז"ל

האלבום הראשון של 'בית הקדושה' ראה אור לפני 13 שנים • כעת השיק גדי פוגטש לזכר שותפו את 'בית הקדושה 2'
נעם שבת, בחדרי חרדים, י"ב כסלו תשע"ד 15/11/2013 10:14

אברהם אבוטבול גדי פוטש

האלבום הראשון של בית הקדושה ראה אור לפני 13 שנים ונחשב לפורץ דרך במוסיקה היהודית המקורית ומאז הפך לקלאסיקה. השניים שעמדו מאחוריו היו אברהם אבוטבול וגדי פוגטש.

בכ"ה תשרי תשע"ג נפטר אברהם אבוטבול ז"ל ממחלה קשה. בהסתלקותו הפתאומית הותיר אחריו עיזבון גדול של חומר מוסיקלי משובח.

בתחילת יצירתו המוסיקלית, הלחין אברהם שירים המבוססים על מילים מהמקורות, אולם עם הזמן נבע מתוכו מעיין של מילים מקוריות המבטאים את זעקת הנפש לצאת מגלותה לקרבת אלוקים. במשך השנים הוציא אברהם שני אלבומים נוספים - 'כוכבי אור' ו'האר לי משם' - אבל הרעיון לממש את החלום ולהוציא אלבום המשך לבית הקדושה הראשון, לא נשכח.כבר במהלך השבעה אחרי פטירתו, הרגיש הכנר, המעבד ואיש הסאונד גדי פוגטש – שותפו של אברהם לפרויקט בית הקדושה, התעוררות מיוחדת ושליחות להוציא לאור את בית הקדושה 2. הוא החל באיתור ואיסוף החומרים, כאשר חלק מהשירים באלבום הוקלטו מיד לאחר צאת האלבום הראשון של בשנת תשס"א, וחלקם גם מסקיצות ושירים לא גמורים, אשר אברהם כסף שנים רבות להוציאם לאור.

בית הקדושה 2 – האלבום החדש אשר רואה אור בימים אלה, מכיל 14 רצועות שהינם אוסף נדיר של חומרים בלתי גמורים שנאספו לאחר הפטירה והעבודה עליהם הושלמה במהלך השנה החולפת.

האלבום מורכב משירים מתקופות חיים שונות ובעל סגנונות מוסיקליים מגוונים, המקבלים מימד נוסף והופכים לצוואתו הרוחנית.

מופע הצדעה מיוחד לזכרו, בו מיטב אמני המוסיקה היהודית ביצעו את שיריו, התקיים לפני כשבועיים, וביטא את ההערכה העצומה של עולם המוסיקה אל אברהם ז"ל.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;