1. עמוד הבית
  2. מוזיקה
  3. מוזיקה

שירי הרב גינזבורג בביצוע מיטב האמנים

בלדת העקדה עם שולי רנד, קרדונר שר ידיד נפש ועוד • האזינו לשיר מתוך דיסק הניגונים החדש של הרב יצחק גינזבורג
שי לב, בחדרי חרדים, ט"ז כסלו תשע"ד 19/11/2013 15:04

גינזבורג

פן פחות מוכר בפעליו של הרב יצחק גינזבורג הוא היותו מלחין פורה. לצד היצירה הענפה בכתב, חיבר הרב גינזבורג מאות ניגונים מקוריים של דבקות, געגועים ושמחה חסידית. ניגוניו מתייחדים בכך שהם נובעים במישרין ממעיינות הנגינה החסידית המסורתית, ומבטאים את נפשה, רוחה ונשמתה של עבודת החסידים. בשנה שעברה גוייסו חברי הלב והמעיין להפקת אלבום עם מבחר ניגונים שזכה להצלחה רבה, בו נטלו חלק אריאל זילבר, אילן דמרי ושלמה כץ.השנה הוחלט להרחיב את קהל היעד בצורה משמעותית ולגייס את מיטב אמני המוסיקה היהודית ולקבצם לאלבום אחד, לראשונה בתולדות המוסיקה היהודית. לקראת ההקלטות לאלבום התקבצו האמנים להתוועדות מלווה מלכה עם הרב גינזבורג, שנמשכה עד השעות הקטנות של הלילה, יחד עם המפיקים המוסיקליים של האלבום נדב בכר ואורן צור.

האמנים שנוטלים חלק באלבום הם שולי רנד, ארז לב ארי, יוסף קרדונר, ביני לנדאו, יהודה גלאנץ, א גרויסע מציאה, דניאל זמיר, שלמה כץ, אהרן רזאל וישי ריבו. מלאכת מחשבת היתה להתאים לכל אומן את השיר המתאים לסגנון המיוחד שלו והתוצאה מפעימה. שולי רנד מבצע את בלדת העקדה, שלמה כץ מבצע את נחמו עמי הקרליבכי, יהודה גלאנץ מבצע את אשר ברא הדרום-אמריקאי, יוסף קרדונר מבצע את ידיד נפש בניחוח ברסלבאי ועוד.

האלבום 'שמחת עולם' יושק בהתוועדות עם הרב יצחק גינזבורג לכבוד י"ט כסלו בבנייני האומה בירושלים, שתתקיים ביום חמישי י"ח כסלו תשע"ד, והוא יימכר ב-12 וחצי שקלים לדיסק.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;