י"ז תמוז התשפ"ד
23.07.2024

כתב אישום נגד זייפן תארים שנמלט לפני 9 שנים

אישום נגד שעיה שכטר: העלים הכנסה של כ-1,500,000 ₪ ממכירת דיפלומות ותארים מזויפים • נעצר בנתב"ג

צילום אילוסטרציה: פלאש90
צילום אילוסטרציה: פלאש90

לאחר תשע שנות הימלטות, הוגש אתמול כתב אישום, באמצעות פרקליטות מחוז ירושלים נגד ג'יי (שעיה) שכטר, בן 50 מירושלים, בחשד שהעלים הכנסה של כ-1,500,000 ₪ ממכירת דיפלומות ותארים מזויפים.

שכטר מואשם בכך כי נהג במשך מספר שנים לזייף ולמכור תעודות ומסמכים כביכול מטעם אוניברסיטאות אמיתיות ללקוחות בכל העולם, תמורת אלפי דולרים.

בשנת 2002 הוא חבר ליונתן רבינוביץ', ויחד הרחיבו את העסק על ידי בניית אתרי אינטרנט פיקטיביים של האוניברסיטאות הללו, ובאמצעותן סיפקו גם אישורים כתובים וטלפוניים, כי רוכשי התעודות אכן למדו באוניברסיטאות המדוברות.

בשנתיים שלאחר מכן מכרו השניים יחד תעודות ומסמכים מזויפים במיליוני דולרים, עליהם מעולם לא הצהירו למס הכנסה. בשנת 2004 העבירו את העסק לרומניה מחשש שייתפסו, שם שהה שכטר על מנת להכשיר את כוח האדם המקומי ובמקביל, ניהל עסק זהה משלו – שגם על הכנסותיו לא דיווח.

בנובמבר 2004 חוקרי פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום חקרו את שכטר בחשד להעלמת ההכנסות המדוברת, אך באותו לילה הוא נמלט מהארץ.

בשנים שחלפו, רשות המסים המתינה לחזרתו לארץ והמשיכה לנהל הליכים משפטיים כנגד שותפו לעסק, יהונתן רבינוביץ', שלפני כשנתיים נגזרו עליו שלוש שנות מאסר בפועל על חלקו בעבירות.

החוקרים לא ויתרו וכאשר התקבל לאחרונה מידע כי שכטר שב לארץ, הוצא נגדו צו מעצר והוא נעצר, כאמור, בשבוע שעבר בנמל התעופה בן-גוריון כאשר ניסה לצאת מהארץ.
זיוף מס הכנסה תארים ג'יי (שעיה) שכטר

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד