ט"ו תמוז התשפ"ד
21.07.2024

בש"ס מתגוננים: הסיבה לפיטורין - חוות דעת משפטית

הזעם שהתעורר בעקבות פיטורי צבי חקק, הביא את ש"ס לפרסם את חוות הדעת המשפטית שהובילה לפיטורין • אך לא כולם נרגעים

חקק על קבר הגר''ע. צילום: פלאש 90
חקק על קבר הגר''ע. צילום: פלאש 90הזעם שהתעורר בעקבות פיטורי המקורבים לגר"ע יוסף זצ"ל, הביא בש"ס לחשיפת מכתב שהוצא בנושא לפני כשבועיים, על ידי עורך הדין נדב עשאהל.

"משליכים את האדם הכי מסור לגר"ע זצ"ל"

היה זה זמן קצר לאחר תום ימי השלושים לפטירת הגר"ע, כאשר פנתה ש"ס לקבל את ייעוצו המשפטי של עורך הדין. חוות הדעת הייתה חד משמעית. מי שקיבל אותה, מנכ"ל ש"ס חיים ביטון, המתין כמה ימים כדי לא להצמיד מדי את הפיטורין לימי האבל, ומימש את מכתב הפיטורין לעובדי בית הרב, כפי שהתבקש לעשות.

הגורמים הבכירים שהביעו את כעסם על הצעד, שבים ומבהירים, בעקבות פרסום חוות הדעת, כי אינם כועסים על הפיטורין מהעבודה בבית הרב, שכן עבודה זו אכן הסתיימה. הכעס שלהם הוא נקודתית על כך שלא נמצאה עבודה 'הולמת' עבורם, ובעיקר עבור צבי חקק, מי שהיה נאמן ביתו של הרב והפיכתו למזכיר מועצת חכמי התורה יכלה להיות מימוש מורשת הרב, בשלמות.

אז נכון שבש"ס דאגו לו לפרנסה וימשיכו לשלם לו עבור עבודתו כמבקר הרוחני של 'יום ליום', הם מודים, ומזימים את הטענה כאילו נטלו מחקק את פת הלחם שלו, ובכל זאת, לא זהו התפקיד בו היו רוצים לראותו.להלן המכתב, ששוגר ב-31 לאוקטובר:

"לכבוד
מר חיים ביטון
ראש לשכת יו"ר התנועה

חיים שלום,
הנדון: המשך העסקת צוותו האישי של מרן

הרינו לפנות אליך בענין שבנידון כדלקמן:

בעקבות פטירתו של מרן זצ"ל נדרשת המפלגה, עם כל הצער שבדבר, להפסיק לאלתר את העסקת צוותו האישי.

ברי כי חל איסור על המפלגה להמשיך ולשלם שכר למי שאין לו תפקיד כלשהו, וכי הוצאה שכזו הינה הוצאה אסורה, שאינה עומדת בהוראות חוק מימון מפלגות תשל"ג-1973.

מלכתחילה, העלה מבקר המדינה ספקות באשר לתקינות ההוצאה בגין שכר צוותו של הרב, והמפלגה נדרשה ליתן הסברים מפורטים לנחיצות ההוצאה.

קל וחומר שהיום – כל הוצאה בגין שכר צוותו של מרן אינה קבילה, ובוודאות מוחלטת תביא את מבקר המדינה למתן דוח שלילי למפלגה, על כל המשתמע מכך.

בנוסף לרגישות המתבקשת, הנך מתבקש לפעול לאלתר לסיום העסקת צוותו של מרן".
שס צבי חקק חוות דעת פיטורין אריה דרעי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 14 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד