י' תמוז התשפ"ד
16.07.2024

האם האדמו"ר מבעלזא יצטרף למסע בחו"ל?

לפי המסתמן האדמו"ר מגור ייצא ביום רביעי לארה"ב ויפתח את מסע המחאה של האדמו"רים, נגד חוק הגיוס • מחר ישיבת הכנה, אצל ראש עיריית בני ברק בהשתתפות גבאי החצרות • ח"כ יעקב ליצמן ערך ביקור בבית האדמו"ר מבעלזא במטרה לשכנעו להצטרף למסע, אך הוא עדיין מתלבט • מקורב: "המסע מלווה בקשיים והאדמו"ר מפקפק בתועלת שבו"

ישיבת מועצת גדולי התורה. צילום: אלי סגל
ישיבת מועצת גדולי התורה. צילום: אלי סגלההכנות למסע האדמו"רים בחו"ל להילוך גבוה, אם כי האדמו"ר מבעלזא מתלבט אם להצטרף אליו.

מחר (ראשון) בצהריים תיערך בבית ראש עיריית בני ברק חנוך זייברט, ישיבת הכנה גבאי האדמו"רים ועסקני החצרות לשם קביעת לוח זמנים וגיבוש יעדי המסע המתוכנן לחו"ל.

על פי המסתמן האדמו"ר מגור ייצא כבר ביום רביעי הקרוב לארה"ב,

האדמו"ר מביאלא ייצא ביום שני הקרוב, כפי שדווח כאן, האדמו"ר מסאדיגורא ייצא מחר והאדמו"ר מבאיאן ייצא ביום ראשון בשבוע הבא.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי מארגני המסע מנסים לשכנע גם את האדמו"ר מאלכסנדר להששתף במסע למרות שאינו חבר במועצת גדולי התורה של אגודת ישראל.

אשר לאדמו"ר מבעלזא נראה כי לא יצטרף למסע.

ביום חמישי האחרון ביקר גבאו, הרב שמעון וולף קליין, אצל האדמו"ר מגור, וכפי הנראה השניים דנו בסוגייה זו, אך ללא תוצאות. גם הערב עלו למעונו של האדמו"ר מבעלזא, ח"כ יעקב ליצמן, עו"ד יעקב ויינרוט וח"כ ישראל אייכלר לדון בנושא.

לאחר הביקור, אמרו מקורבי האדמו"ר כי נפלה ההכרעה בחצר בעלזא שלא להצטרף למסע.

"גם לפני כחודש היה האדמו"ר מבעלזא אמור להצא במסע לאנגליה, אך הביקור בוטל בשל קשיי המסע. כך גם האדמו"ר מטיל ספק בתועלת המסע", אמרו.
אדמו ליצמן ארה''ב מסע

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 16 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד