1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

האם מהרי"י מסאטמר יתמוך בעצרת המחאה?

בחצר מהרי"י מסאטמר חשדנים כלפי מסע האדמו"רים: "חוששים שהעצרת תנוצל למטרות פוליטיות" • לדבריהם, שיתוף הפעולה של הזרם החרדי המרכזי עם הממשל בישראל יגרום לכך ש"האמריקאים לא יבינו מדוע יכולים לשבת בכנסת אבל לא להתגייס" • לאדמו"ר כוח רב ביהדות החרדית בארה"ב; חוגים נוספים, בתוכם 'העדה', מתנים את השתתפותם בתמיכתו
משה ויסברג, בחדרי חרדים, כ"ו טבת תשע"ד 29/12/2013 13:24

משה גולדשטיין האדמו"ר מהרי"י מסאטמר. צילום: משה גולדשטיין

ב'העדה החרדית' מבהירים: שיתוף הפעולה עם מסע האדמו"רים ייקבע על פי החלטת האדמו"ר מהרי"י מסאטמאר.

בכירים בחצר סאטמר (מהרי"י) אומרים ל'בחדרי חרדים': "אמנם עלינו להיות הראשונים להזדהות עם הפגנה נגד המדינה. אך קיים חשש שחכ"י יהדות התורה ינצלו את העצרת למטרות פוליטיות".

עוד הוסיפו כי, "אין עדיין מסר ברור לעצרת: האם זה כינוס שנועד לחזק את בני הישיבות בישראל נגד גזירת הגיוס? האם זו הפגנה שנועדה לעורר לחץ אצל בכירי המימשל האמריקני? אם כן, אלה לא יבינו מדוע תובעת יהדות התורה שלא לגייס בני ישיבות בעודם משתפים פעולה עם הממשלה בכל ענין אחר".

בכירי החצר מבהירים כי אם יחליטו להשתתף בעצרת, האדמו"ר לא ינאם אבל לא מן הנמנע שידרשו שגאב"ד העדה החרדית הגאון רבי יצחק טוביה ווייס, ינאם בה.

"לגבי שפת הנואמים זה יכול להתקיים גם באנגלית, משום שבכל ההפגנות נגד המדינה במשך השנים נאמו באנגלית, אבל לא בעברית", אומרים בכירי החצר.

גם ב'העדה החרדית' מתייחסים לראשונה למסע האדמו"רים: "אם תהיה החלטה של האדמו"ר (מהרי"י) מסאטמר", אומרים שם, ייתכן והבד"ץ יתן מכתב תמיכה להעצרת, דבר היסטורי בפני עצמו".

"הצלחת העצרת תלויה במידה מאוד רבה בהשתתפות קהילת סאטמאר", טוען אחד אחד העסקנים המעורבים בבהכנות לעצרת: "לפני כשנתיים כשהכריז האדמו"ר מהרי"י מסאטמאר על השתתפותו בכינוס כלל ישראל, נמכרו תוך יומיים עשרת אלפים מושבים. אנו מקווים שגם עכשיו יצליחו העסקנים הפועלים למען העצרת להביא את קהילת סאטמר ויבטיחו מעמד היסטורי שלא היה כדוגמתו".

קהילות ואדמורי"ם נוספים מבהירים כי החלטתם תולה בהחלטת האדמו"ר מהרי"י מסאטמאר, דוגמת האדמו"רים מסקולען ופשעוורסק שישתתפו רק אם האדמו"ר מהרי"י ישתתף.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בקיצור המהרי''י הזה מנהיג את היהדות החסידות בארה''ב  

  אוהב ירושלים

  • הקיצו משינתכם ומתרדמיכם 


 2. כולם ממש עוצרים נשימתם כדי לדעת האם ישתתף  (ל”ת)


 3. נכון מאוד שלהאדמו"ר מהרי"י מסאטמר יש לו כח רב בארה"ב, אבל לדעתי הוא ממילא לא ישתתף, יש לו בעיה עם בעלז, הוא לא יכול לישב ולשמוע את האדמ  (ל”ת)

  חסיד גור בארה"ב

 4. נכון מאוד שלהאדמו"ר מהרי"י מסאטמר יש לו כח רב בארה"ב, אבל לדעתי הוא ממילא לא ישתתף, יש לו בעיה עם בעלז, הוא לא יכול לישב ולשמוע את האדמ  (ל”ת)

  חסיד גור בארה"ב

 5. מסכת אבות פרק רביעי משנה ז'  

  פעיה"ק ירושלם תובב"א

 6. אלה לא יבינו מדוע תובעת יהדות התורה שלא לגייס בני ישיבות בעודם משתפים פעולה עם הממשלה בכל ענין אחר".  

  אני

 7. צריך להסביר לו שרוב הציבור כן מבין..... את ההבדל בין הכנסת לצבא  (ל”ת)

  דוד

 8. הצחקתם אותי, כל הכתבה מגמתית נגד כ"ק רבינו הגה"ק שליט"א שכאילו מתייחסים לזאלי  

  מוישעגאבע

 9. אני זוכר בכינוס כלל ישראל שמיד שהאדמו"ר מהרז"ל מסטמאר נתן הוראה ללכת להכינוס, מיד נמכרו כל הכרטיסים  (ל”ת)

  אני

 10. "חוששים שהעצרת תנוצל למטרות פוליטיות"  

  זלמן

 11. ליצנות  

  באלאנד

 12. אשרינו  


  • אשרינו, עוד הפעם? בבקשה תכתוב את זה עוד הפעם.....  


 13. מציאות  

  צפוה מן הצד

;