ט"ז תמוז התשפ"ד
22.07.2024

האם בש"ס הסתירו מידע ממועצת החכמים?

בכיר בש"ס מאשים את הנהגת התנועה: "העלימו מידע מחברי מועצת החכמים. במהלך הישיבה שהתקיימה בשבוע שעבר, הגר"ש בעדני שאל אם מתגבשות הבנות עם משרד החינוך - ונענה בשלילה" • בכיר אחר מכחיש את הדברים: "חברי המועצת קיבלו את מסמך ההבנות לעיונם ביום חמישי, עוד טרם שהוא נחתם" • מנכ"ל הרשת סירב להגיב

מועצת חכמי התורה של ש"ס. צילום: יעקב כהן
מועצת חכמי התורה של ש"ס. צילום: יעקב כהן צילום: יעקב כהןבכיר בש"ס מאשים את הנהגת התנועה וטוען כי הסתירה מידע מחברי מועצת החכמים: "הח"כים של המפלגה הוזמנו לסוף ישיבת המועצת, שהתקיימה ביום רביעי, על מנת לעדכן את הרבנים במהלכים האחרונים ולקבל הוראות להמשך הדרך. הגאון רבי שמעון בעדני שאל האם ישנן הבנות עם משרד החינוך, בנוגע לרשת החינוך של ש"ס, ונענה כי אין כלום עדיין – דבר שהיה לא נכון".

את הדברים אומר הבכיר בשיחה עם 'בחדרי חרדים'.

מנגד, בכיר אחר בש"ס מכחיש את ההאשמות ואומר כי "הגר"ש בעדני, כמו כל שאר חברי מועצת החכמים, ידעו כי מתנהל משא ומתן עם משרד החינוך. ביום חמישי האחרון, קודם שחתמו על ההבנות, הרבנים קיבלו את המסמך לעיונם.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי אחד ממנהלי המוסדות ביקר אצל הגר"ש כהן, ושמע ממנו כי "בחלום לא דיברו איתי".

מנכ"ל רשת החינוך, יוסי בוסו, סירב להתייחס לדברים.

על פי ההבנות, רשת החינוך תמשיך להיות מתוקצבת על ידי משרד החינוך, אולם בתמורה היא תסכים לפיקוח חיצוני על לימודי החול הנלמדים במוסדותיה.

מסמך ההבנות:

משרד החינוך שס מועצת מעיין החינוך התורני הסתרה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 24 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד