1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

התפטרות הראב"ד: הדיונים בבית הדין בוטלו

הטלטלטה בבד"צ: היום בוטלו הדיונים בבית הדין עקב סירובו של הראב"ד להגיע • אף דיין לא הסכים למלא את מקומו
משה כהן, בחדרי חרדים, י"ג אדר תשע"ד 13/02/2014 15:44

הגאב"ד בבר מצוה הערב לנכדו של הראב"ד הגאב"ד והראב"ד בימים טובים יותר, צילום ארכיון

רעידת האדמה שפקדה את העדה החרדית, עם הודעתו של ראב"ד העדה החרדית הגר"מ שטרנבוך, על התפטרותו, בעקבות השתתפות הגאב"ד הגרי"ט ווייס בעצרת המחאה , נגד החפירות במתחם גולובנציץ, ממשיכה להפיק רעידות משנה.

הבוקר, קיבלו עשרות אנשים, שהיו אמורים להתדיין , בפני מושב הבד"ץ המתקיים אחר הצהריים, הודעה כי הדיונים בטלים וכי יקבע להם מועד אחר לישיבת הבד"ץ.

הסיבה: ראש ההרכב של יום חמישי, הוא הגר"מ שטרנבוך, יחד עם חברי הבד"ץ הגר"נ פרנקל והגרי"מ יורוביץ. הרבנים פרנקל ויורוביץ הודיעו, כי אם ראש ההרכב איננו, הרי שאין טעם שהם יגיעו בגפם, שכן כידוע, חייבים הרכב של שלשה דיינים בכל דיון, ולא נמצא הדיין שיאות להכנס לנעליו של הראב"ד ביום סוער כזה.

מיד כשנודע כי הגר"מ שטרנבוך, עומד לעזוב את העדה החרדית ולהתפטר ממשרתו כראב"ד, הבינו בהנהלת העדה החרדית לאיזה מצוקה ותסבוכת קשה הם נקלעו כעת.

אמש הגיע האדמו"ר מדושינסקיא אל ביתו הראב"ד שליט"א והפציר בו, כי ימשוך את התפטרותו ולא יעזוב את הבד"ץ. האדמו"ר הדגיש, כי מתינותו של הראב"ד הלא מן המפורסמות היא ונוכחותו חיונית כעת במיוחד, שכן ישנו חשש כבד לגורלה של העדה עם נטישתו, שעלולה ליצור אנדרלמוסיה רבה.

גם חברי הבד"צ הגר"נ פרנקל והגרי"מ יורוביץ, שטחו את בקשתם בפני הראב"ד, תוך שהם מקלסים את רום מעלתו ואת כח השפעתו הרבה. לדברי גורמים בעדה החרדית, הם הוסיפו, כי במידה ויתפטר, הם אינם רואים כיצד יוכלו להמשיך את דרכם בעדה החרדית.

בנוסף, משלחות רבות מכל חוגי הקהילות בעדה החרדית פקדו החל מהבוקר את מעונו של הראב"ד שליט"א בבקשה שלא יישם את איומו ולא יניח לסיקריקים למשול בעדה החרדית ולהשפיע עליה, צעד שעלול לגרום לחורבנה.

למרות כל הלחצים הכבדים שהופעלו על הראב"ד, הוא נותר איתן בדעתו ואינו מוכן לסגת מההתפטרות.

בתוך כך, מאות תושבי סטמפורד היל התאספו היום בצהריים לעצרת תמיכה ברב אברהם סלונים, הסובל מזה תקופה ארוכה מרדיפות והתנכלויות. סלונים עושה בימים אלו בשהות בלונדון ותומכיו מבקשים לחזק את ידו ולעודדו.

במקביל, התארגנה לה גם עצרת ספונטנית נגד סלונים, המביעה הזדהותה עם ארגון אתרא קדישא ומוחה נגד חפירות הקברים, אשר לטענתה, סלונים אחראית לה, חרף הודעות ההתפטרות שלה מעמותת גבעת ירושלים.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אז שיקימו פלג בד"ץ חדש  


 2. פורים קטן היום נקמה קטנה בעדה החרדית רק לשמוח יש !! בעלזער חסיד  

  שלום יהושע ישכר דוב אהרן

 3. איך האב אריין געגאסען א ג׳וני וואקער לחיים  

  יונתן

 4. רק תסבירו לי מדוע אתם דווקא מפגינים נגד שירות צבאי של בחורי ישיבות  

  אני לא מקנה בחברי הבד"ץ

 5. הרב שטרנבוך כבר מבין מזמן שהעיידה מושתת בכת העמלקי הסיקריקי  (ל”ת)

  ליהודים היתה אורה ושמחה

;