י"ט תמוז התשפ"ד
25.07.2024

הבוקר שאחרי • העיתונות החרדית סוערת

העיתונות החרדית תוקפת בחריפות את אישור הסנקציות הפליליות • "אות חרפה וקלון" • "הרימו יד בתורת משה"

העיתונות החרדית. צילום: פלאש 90
העיתונות החרדית. צילום: פלאש 90כותרות העיתונות הבוקר הן החרדים והן החילונים הוקדשו הבוקר (חמישי), לוועדת שקד עם אישורם אמש של הסנקציות הפליליות.

החריפים ביותר כמובן העיתונות החרדית שהתחרו ביניהם בסיסמאות ובביטוים חריפים.

'המודיע' בכותרת: "כי נמכרנו אני ועמי - אות חרפה וקלון שיזכר לדראון" - "ועדת הגיוס דהרה כצפוי לעבר היעד האנטי-חרדי וקבעה כי יוטלו סנקציות פליליות ובני הישיבות יושלכו לבתי הכלא".

'יתד נאמן' בכותרת ענק: "הרימו יד בתורת משה" ומעליו "כי נמכרנו אני ועמי". העיתון טען כי: "לאחר שראש הממשלה נתניהו נכנע ליש עתיד, ובתמיכת הבית היהודי הצביעה ועדת שקד על סנקציות פליליות נגד לומדי התורה".

'המבשר' הכריז על "יום שחור בדברי ימיה של המדינה היהודית - בהנהגת ממשלת נתניהו". וכל: "לדראון עולם: לומדי התורה בארץ ישראל לכלא". גם חדשות 'משפחה' נתן הבוקר את הכותרת 'לדראון עולם' בעמוד הראשון.

ב'הפלס' שהוביל עד עתה את המאבק בגיוס נכתב הכי בחריפות "לא עת לחשות" - ממשלת הזדון הכריזה מלחמה נגד עולם התורה: חוק הגיוס יקבע כי לומדי התורה יושלכו לבתי הכלא".

ו'משפחה' קובע: 'לדראון עולם. וב'בקהילה' הכותרת הראשית זועקת: "השתדלנות נכשלה, הציבור החרדי נערך לאם כל ההפגנות".

"היסטוריה"

העיתונות החילונית הקדישה גם את הכותרות לחוק.

'ידיעות אחרונות' מקדיש את חלקו התחתון של עמוד השער ומצדד לטובת יאיר לפיד כותב הטורים לשעבר של העיתון ואומר: "חוק השוויון בנטל: היסטוריה בדרך לבקו"ם". בכותרת המשנה נכתב: 65 שנה אחרי הפטור שתלמידי הישיבות קיבלו מצה"ל עשתה אתמול הכנסת צעד דרמטי לשינוי המצב".

ב'מעריב' הקדישו את הכותרת הראשית לנושא: "סופו של הפטור הגורף לחרדים", "ועדת שקד אישרה את חוק הגיוס, ובכותרת המשנה: הטלת סנקציות פליליות במקרה שלא יעמדו ביעדי הגיוס".

ב'ישראל היום' כותרת הגג אומרת: "סנקציות פליליות אושרו, אבל מ 2017". כותרת המשנה אומרת: "ב'יש עתיד' טוענים להישג היסטורי אך חוק השוויון בנטל טרם אושר, וח"כ יוגב דורש הצבעה חוזרת".

ב'הארץ' נכתב בחציו השני של העמוד בראשון "ועדת שקד אישרה: סנקציות פליליות על חרדים שיסרבו להתגייס מ- 2017".המודיע המבשר יתד נאמן הפלס ישראל היום

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 31 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד