1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חוץ

"לב טהור" במחאה קיצונית: עונדים טלאי צהוב

האקט עורר מחאה רחבה בארגונים היהודיים בקנדה • דוברת הקבוצה: "אם הם היו מרגישים מה שאנחנו עוברים, היו מבינים אותנו"
יואל ביטלמן, בחדרי חרדים, י"א אדר ב תשע"ד 13/03/2014 13:28

צילום: שי פוגלמן לב טהור

קבוצת "לב טהור" בקנדה, ממשיכה ל"ככב" בכלי התקשורת הקנדיים: השבוע החליטו חברי הקבוצה לענוד על בגדיהם השחורים את הטלאי הצהוב, סמל לתקופת השואה והרדיפה נגד העם היהודי ע"י הנאצים.

שמואל הלברנס בן ה-21, אמר לכתב אתר החדשות "טורונטו סטאר", כי "הקבוצה מרגישה כמו היהודים בשואה שהנאצים הכריחו אותם ללבוש את הטלאי הצהוב, כדי לבודד אותם ולשלוח אותם אח"כ למחנות המוות, וכי השלטונות הם כמו הנאצים שרדפו את היהודים, זה בדיוק מה שהרשויות עושות".

הגימיק האחרון של ענידת הטלאי הצהוב עוררה תגובות נזעמות של כמה ארגונים יהודיים בקנדה בהם ארגון בני ברית.

אלן גולדשלגר, מנכ"ל המכון לחקר ספרות השואה באוניברסיטה בקנדה, אמרה כי "ענידת הטלאי הצהוב ע"י חברי הקבוצה היא פוגענית ומבישה, כי היהודים בתקופת השואה שנאלצו לענוד את הטלאי הוצאו להורג ע"י הנאצים ימ"ש, ואילו במקרה של לב טהור , אף אחד לא מוציא אותם להורג".

ארגון בני ברית בקנדה אמר כי ענידת הטלאי הצהוב ע"י חברי הכת והשימוש בסמל של השואה שבה נרצחו מליוני יהודית הוא "אקט לא מתקבל על הדעת".

אניטה ברומברג העומדת בראש ארגון יהודי אמרה שענידת הטלאי הצהוב מעליבה ואם הם חושבים שההתנהלות נגדם היא אנטישמית עליהם להעלות את הנושא בפני הרשויות בצורה מקובלת.

מרים אלברנס, אחת מחברות הכת, אמרה כי ענידת הטלאי הצהוב רק מסמלת איך שהאמהות חברות הכת מרגישות, כשלוקחים מהם את ילדיהם: "הם לוקחים את הילדים שלנו, הם לא רוצים שהילדים ילבשו את הבגדים שלובשים אצלנו הם לא רוצים שהם ידברו את השפה שלנו, אנחנו רגישות כמו אמהות בשואה שהרחיקו אותם מילדיהם וקרעו את ילדיהם מחיקם".

ופמלה פלמר, המשמשת כדוברת לב טהור, אמרה בתגובה: "ענידת הטלאי הצהוב הוא אקט גאוני כי זה בדיוק איך שהם מרגישים, כמו היהודים בשואה נלקחו מהם כל הזכויות הבסיסיות".

לגבי הארגונים היהודיים שנעלבו מהשוואה לשואה אמרה הדוברת "אם הם היו עוברים את מה שלב טהור עוברים הם היו מרגישים אותו דבר כמו בשואה".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בסוף יבינו שהמדינה הציונית עדיפה...  (ל”ת)


  2. זה מה שקורה למי שמשתמד.עושה לו דת חדשה.תחזרו  

    יפה יוסף

  3. לב טהור הם לא קבוצה הם "כת"  (ל”ת)


  4. נראים מדוכאים  (ל”ת)


  5. I don't understand why the entire Klall Yisroel is sitting back all relaxed watching this cult Lev Tahor and don't get together and condemn this huge  


;