1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

יתד: הצבא לא ביטל את החובה להתייצב

למרות דברי חה"כ שקד לפיהם בוטלה הקמת הממ"ח במתכונתו המתוכננת, ובחורי הישיבות שיתייצבו לא יצטרכו לעבור את המסלול המתוכנן, ביתד לא מאמינים • "דובר צה"ל נמנע מלאשר את ביטול הממ"ח, ולא בכדי" • הובהר: כל עוד לא תתקבל הודעה ברורה, המבטלת את תהליך השכנוע אותו יאלצו לעבור בני הישיבות, ההוראה נותרת על כנה
יהודה הלוי, בחדרי חרדים, כ"ב אדר ב תשע"ד 24/03/2014 09:35

תלמידי ישיבה בלשכת גיוס תל השומר. צילום: שוקי לרר תלמידי ישיבה בתל השומר, צילום: שוקי לרר"יתד נאמן" מפרסם הבוקר כי דובר צה"ל מסרב לאשר את הידיעה על כך שבוטלה החובה להתייצב בממחי"ם. זאת למרות הצהרותיהם של גורמים פוליטיים על כך.

כזכור, אתמול אמרה איילת שקד יו"ר הוועדה לשוויון בנטל ל"בחדרי חרדים" כי הושגה הסכמה עם גורמי הצבא על פיה הליך ההתייצבות בלשכת הגיוס יישאר כפי שהוא ומבקשי הפטור והדיחוי לא יאלצו לעבור הליך, אלא ישוחררו מיד לאחר קבלת הפטור.

כאמור, "יתד נאמן" אינו מסתפק בכך אלא דורש מדובר צה"ל הבהרה כי בוטלו לחלוטין תכניות הממ"ח. יצויין, כי יתד דורש מדובר צה"ל הבהרה על אף שבתחקיר שפורסם ביום שישי לא הודה דובר צה"ל בקיומו של הממ"ח כלל וסירב לאשר את פרטי התחקיר. כאמור, למרות זאת, יתד אינו מסתפק בהצהרותיה של שקד ודורש הבהרות מדובר צה"ל.

"תחקיר "יתד השבוע" שעורר סערה רבה בכל הריכוזים החרדים, עם חשיפת המזימה המסוכנת להעביר שטיפת מח מתוחכמת את תלמידי הישיבות באמצעות הקמת ממ"ח – מרכז מיון חרדי בעלות למעלה מעשרה מיליון שקל, ממשיך להכות גלים, לאחר שדובר הצבא אינו מאשר את ביטול הממ"ח, ואשר לגביו כבר הורו מרנן ורבנן חברי מועצות גדולי וחכמי התורה שליט"א, בהחלטתם בכינוס ההיסטורי המשותף: "לא לשתף פעולה עם תכנית הצבא במרכז מיון חרדי"." נכתב ביתד. ואף הובהר כי כל עוד לא תתקבל הודעה ברורה מדובר צה"ל ההוראה תיוותר על כנה.

"התגובה המעורפלת והמסורבלת של דו"צ איננה מאשרת את בטול הממ"ח שאודותיו כבר החליטו מרנן חברי מועצות גדולי וחכמי התורה שליט"א מכינוסם ההיסטורי המשותף: "לא לשתף פעולה עם תכנית הצבא במרכז מיון חרדי".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בשביל מה צריך צבא, 2000 שנה לא היה לנו צבא, הטיל הראשון מעזה לאשדוד נברח לב"ב  (ל”ת)

  חדש אסור מהתורה

 2. למה לעשות צבא זה סותר את לימוד התורה..לא הבנתי  

  אי אפשר לשלב?

  • כשהצבא יהיה כמו שכתוב בתורה אנחנו נלך (ל”ת)

   חיים

 3. ההוראה? איזו הוראה?! אין שום הוראה! הרי זו כל הבעיה!  

  האדמו"ר ממאראכש-פעטרובסק

  • רגשי הנחיתות גורמים לאי-נוחות (ל”ת)


 4. מה למעשה  

  מבולבל

 5. יתד נאמן  

  דוד צבי

;